Subaru’nun EyeSight güvenlik ve sürücü yardım teknolojisine sahip modelleri Kasım 2016 itibariyle dünya çapında 1 milyon adetlik üretimi geride bıraktı. İlk olarak Japonya’da 2008 yılında pazara sunulan sistem, aradan geçen 8 yıl 7 aylık dönemde 1 milyon adetlik üretim barajını aştı.

Subaru EyeSight kapsamında yer alan Adaptif Hız Kontrolü, sadece araçları değil aynı zamanda EyeSight kameralarının görüş açısında bulunan yayaları, bisikletlileri ve motosiklet sürücülerini de algılayarak Çarpışma Önleyici Frenleme sistemi gibi özellikleri de barındıran, sürüş desteği sağlayan teknolojiyi kullanarak dünyada bir ilke imza attı.

Bugüne kadar dünyanın pek çok bölgesinden ödüller kazanan Subaru EyeSight teknolojisine, yeni bir ödül de Amerika’dan geldi. IIHS (Insurance Institute for Highway Safety-Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından EyeSight ve LED teknolojisine sahip yeni farlar ile donatılmış olan Subaru Legacy, Outback ve Forester modelleri, “2017 En Güvenli Araçlar+” (TSP+) standartlarına uygun olarak en yüksek puanları aldılar. IIHS, bu alanda en katı güvenlik standartlarını uygulayan organizasyonlardan biri olarak anılıyor.