2016 Nisan ayı otomobil satışları açıklandı

ODD, 2016 Nisan ayında gerçekleşen sıfır km otomobil satışlarını açıkladı. Renault Fluence 4180 adetlik satış rakamı ile en çok satılan modeller sıralamasında en üst koltuğa oturuyor.
Bu haber 4866 kere okunmuş.05 Mayıs 2016, Perşembe - 13:45

2016 Yılnın Nisan ayında açıklanan marka bazında 12.073 adet satışı ile Renault ilk, 10.485 adetle Volkswagen ikinci ve 9.521 adetle Fiat üçüncü sırayı aldı.

Model bazında bakıldığında ise yine Renault, Fluence modelindeki 4180 adetlik satışla listede birinci sırada bulunuyor. 3443 satışla Fiat Egea, 3182 adetle Toyota cotolla ve 2799 satışla Volkswagen Passat takip ediyor.

İşte 2016 yılının başından bu yana, satışı yapılan otomobil adet grafiği ;

 

A Segmenti Hatchback Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Hyundai i10116116135108475
Kia Picanto1316201968
Fiat 50099191754
Fiat Panda411181750
Citroen C11998945
Opel Adam432211
Smart Forttwo00639
Alfa Romeo Mito00101
Skoda Citigo00000

 

B Segmenti Sedan Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Renault Symbol7471359311220177235
Hyundai Accent Blue554586135312753768
Peugeot 301243719171710613740
Citroen C-Elysee273254123512513013
Skoda Rapid34108195286623
Seat Toledo230161132316
Mitsubishi Attrage919111251
Kia Rio Sedan43121837

 

B Segmenti Hatchback Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Volkswagen Polo8041830215617456535
Renault Clio914980192126166431
Hyundai i209661369163219625929
Dacia Sandero538595100415063643
Opel Corsa137702113712313207
Ford Fiesta29969010216052615
Seat İbiza1141864426681410
Nissan Micra207464723681093
Skoda Fabia721533254791029
Peugeot 208104191419161875
Kia Rio5974136514783
Toyota Yaris17149259268693
Mini Cooper69596696290
Fiat Grande Punto42615144198
Honda Jazz2293445110
Suzuki Swift00732396
Audi A11118201564
Citroen C34481733
Mistubishi Space Star241411
Citroen DS314005
Mini John Cooper Works00044
Renault Zoe01001
Tata Vista00000

 

B Segmenti Station Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Renault Clio Sport Tourer2771435234311374
Seat İbiza ST3133855109
Skoda Fabia Combi00101

 

B Segmenti MPV Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Fiat 500L7399134133439
Ford B-Max1716381990
Opel Meriva20204
Nissan Note00000
Skoda Roomster00000

 

B Segmenti SUV Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Opel Mokka1822443572941077
Nissan Juke98824553701005
Renault Captur116141198312767
Jeep Renegade66117154149486
Peugeot 2008602207389442
Citroen C4 Cactus3136146170383
Fiat 500X276110459251
Kia Soul201236318224
Mazda CX-323277236158
Ssangyong Tivoli1719232483

 

C Segmenti Sedan Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Renault Fluence1.56921243800418011673
Fiat Egea1.0711866300034439380
Toyota Corolla12701682209531818228
Ford Focus sedan4701712186420616107
Opel Astra Sedan227743127718964143
Skoda Octavia319481101910892908
Fiat Linea3505398149362639
Honda Civic Sedan37151010305742485
Volkswagen Jetta3431739987512265
Audi A3 Sedan2784374515071673
Mercedes CLA57199353322931
Hyundai Elantra45132354316847
Mazda3 Sedan1419164594
Proton Gen2747927
Mitsubishi Lancer5102623
Chery Niche653216
Geely Emgrand00000

 

C Segmenti Hatchback Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Volkswagen Golf6311656207719126276
Seat Leon34555677112352907
Opel Astra2704646578582249
Toyota Auris763696054871537
Mercedes A Serisi1262143932851018
BMW 1 Serisi31204332429996
Renault Megane56310149310825
Audi A369154154434811
Hyundai i3080168305195748
Peugeot 30862322197158739
Skoda Rapid Spaceback33101180185499
Kia Cee'd305374212369
Citroen C43837121172368
Alfa Romeo Giulietta127514857292
Ford Focus284641116231
Volvo V4042356939185
Volvo V40 Cross Country14215023108
Volkswagen Beetle1422272487
Honda Civic hatchback81315541
Mazda3 hatchback31142038
Citroen DS46250031
Chery Chance532212
Proton Gen2333312
Audi S301438
Fiat Bravo02002
Toyota Prius00000

 

C Segmenti Station Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Ford Focus Station31312632120
Seat Leon ST1512193379
Kia Cee'd Sportswagen5563753
Opel Astra Sports Tourer1101517
Renault Megane Sport Tourer2100315
Skoda Octavia Combi125513

 

C Segmenti MPV Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Dacia Lodgy1122293604031104
BMW 2 Serisi2117813363395
Ford C-Max276614572310
Mercedes B Serisi164584101246
Citroen C4 Picasso29264465164
Toyota Verso28385438158
Peugeot 500885026892
Renault Scenic10001
Seat Altea XL00000
Opel Zafira Tourer00000

 

C Segmenti SUV Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Nissan Qashqai410816179616884710
Dacia Duster443965153813094255
Honda CR-V32963910124832463
Hyundai Tucson4676036375552262
Renault Kadjar3574094606031829
Kia Sportage1292877536191788
Volkswagen Tiguan162155136276729
BMW X153246177189665
Audi Q37910698104387
Ford Kuga376376102278
Range Rover Evoque409560159
Subaru Forester27113872148
Subaru XV22364033131
Skoda Yeti21294140131
Mini Countryman3074746130
Mitsubishi ASX23373726123
Peugeot 300821391929108
Mercedes GLA128810101
Mazda CX-567182455
Toyota Rav471771950
Chery Tiggo19157546
Hyundai ix35290011
Suzuki Sx4 S-Cross70007
Jeep Compass00000

 

D Segmenti Sedan Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Volkswagen Passat6671734254227997742
Mercedes C Serisi5385423918272298
Skoda Superb2355618745792249
BMW 3 Serisi1025825306291843
Opel Insignia4363635044761779
Audi A42282223926711513
Ford Mondeo62105224129520
Renault Talisman1644140161361
Peugeot 508411897551356
Volvo S60696763100299
Toyota Avensis49498150229
Jaguar XE1413481287
Renault Latitude13397059
Mazda6334919
Honda Accord217010
Infiniti Q5000033
Citroen C500000
Hyundai i4000000
Kia Optima00000

 

D Segmenti SUV Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Nissan X-Trail256174266258954
BMW X316827576249
Fiat Freemont741568175
Audi Q535444032151
Porsche Macan36253437132
Volvo XC6020203749126
Jeep Cherokee20323633121
Mercedes GLC1632720120
Land Rover Discovery Sport841661116
Kia Sorento313162456
Subaru Outback121014642
Ssangyong Rexton W23131028
BMW X41831224
Jeep Wrangler22004
Hyundai Santa Fe01034
Mitsubishi Outlander01102
Mitsubishi Pajero00000
Mercedes GLK00000

 

E Segmenti Sedan Satışları
 Ocak - 06Şubat- 06Mart-06Nisan-06Toplam - 06
Mercedes E Serisi2634577684401928
BMW 5 Serisi1584354515951639
Audi A61170162235514
Volvo S8017204773157
Jaguar XF1510218
Maserati Ghibli150

Etiketler: otomobil   en   çok   satan   fluence   egea   corolla   passat   renault   fiar   toyota   volkwagen   araba   satışları   sıfır   fark   grafik   liste