Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa yılmaz, akaryakıt şirketlerine bayram tatili öncesi yazı gönderdiklaerini açıkladı. Mektupta, 9 günlük bayram tatili öncesi akaryakıt dağıtım şirketleri fırsatçılığa karşı kesin bir dille uyarıldı.

Bayram tatili boyunca akaryakıt ürünlerine yönelik yoğun talebin “bayram fırsatçılığına” dönüşmesine izin verilmeyeceğini belirten EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz; hem tüketiciyi mağdur edecek hem de rekabeti olumsuz etkileyecek fiyat uygulamalarına gidenler hakkında soruşturma açılacağını hatırlattı.

Başkan Yılmaz: “Akaryakıt dağıtım şirketlerinden hem fiyat metodolojimize uygun fiyatlandırma yapmalarını hem de vatandaşımızın bayram sevincine gölge düşürmemek için yüksek kalitede hizmet sunmalarını bekliyoruz” dedi. 

LİSANSLI İSTASYON ÖNERİSİ

Lisanslı istasyonlarda satılan akaryakıtlarda kalite açısından hiçbir fark olmadığının da altını çizen EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, "Akaryakıt ürünleri hangi lisanslı istasyonda daha ucuzsa oradan alınmasını istiyoruz. Biz buradaki akaryakıtın güvenilirliğinden de sorumluyuz. Söz konusu akaryakıttan dolayı o araçlara zarar geldiği takdirde, kesinlikle tazmin etme yükümlülüğü var. Kalite açısından hiçbir fark yok, vatandaşlarımıza istasyonun tabelasına değil, fiyatlarına bakmasını tavsiye ediyorum" diye konuştu.