Bahreyn Uluslararası Pisti’nde gerçekleştirilen yarışlarda Ayhancan Güven, pole pozisyonundan başladığı hafta sonunun her iki yarışında damalı bayrağın altından ilk sırada geçmeyi başardı. Red Bull sporcusu Güven, 2021 sezonuna çifte zaferle başlayarak bir kez daha podyumda İstiklal Marşımızı dinletti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu da yarışın ardından bir  mesaj yayınlayarak Ayhancan Güven’i tebrik etti. Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Porsche Sprint Challenge Middle East Bahreyn’de ikinci yarışında da zafere ulaşan milli otomobil yarışçımız Ayhancan Güven’i kutluyorum. Sporcumuz kazandığı başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Her zaman güvendiğimiz ve desteklediğimiz genç sporcumuzun daha nice başarılar kazanacağına inancımız tamdır. Sporcumuzun başarısında emeği geçenleri tebrik ediyor Ayhancan’a sonraki yarışlarda başarılar diliyorum.”

Genç temsilcimizi tebrik ediyor, bu sezon takip edeceği Porsche Super Kupa ve Porsche Almanya Şampiyonası’nda başarılar diliyoruz.