Dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerinden Chery’nin TIGGO 7 PRO modeli, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerine göre Türkiye’de 2023 yılının yalnızca 9 aylık döneminde elde ettiği satış başarısı ile binek otomobil satışlarında 10’uncu, SUV segmentinde ise 4’üncü olarak kendini kanıtladı. Fonksiyonel ve geniş yaşam alanıyla TIGGO 7 PRO, konfor ve teknoloji arayışında olan SUV kullanıcılarının öncelikli tercihi oldu. TIGGO 7 PRO, üstün konforu ve akıllı teknolojisi ile ailelerin ihtiyaçlarına en iyi sürüş deneyimi ile cevap veriyor. Ayrıca Chery TIGGO 7 PRO zorlu kış koşullarında sürücülerin ve yolcuların seyahat konforunu da göz önünde bulundurarak sınıfında lider akıllı teknolojileri ve iyi düşünülmüş bir ısıtma paketini bir araya getirerek kullanıcılara sıcak ve konforlu bir seyahat deneyimi de sunuyor.
Otomotiv pazarının hızla büyüyen markalarından Chery, TIGGO 7 PRO modeli ile kullanıcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD) verilerine göre Türkiye otomobil pazarı 2023 yılında hızla büyüdü ve yine hızla büyüyen birçok marka ve model ortaya çıktı. Yine ODMD satış verilerine göre Chery TIGGO 7 PRO, geçtiğimiz yıl sonunda Türkiye’de binek otomobil satışlarında 10’uncu, SUV segmentinde ise 4’üncü sırada yer alıyor. Mart ayının sonunda yollara çıkan TIGGO 7 PRO, yalnızca 9 aylık kısa bir satış süresi boyunca bu başarıyı elde etti. Geniş bir aile aracı olan TIGGO 7 PRO, konfor ve teknoloji arayışında olan SUV kullanıcılarının öncelikli tercihi oldu. TIGGO 7 PRO, üstün konforu ve akıllı teknolojisi ile ailelerin ihtiyaçlarına en iyi sürüş deneyimi ile cevap veriyor.
Sınıfında lider akıllı teknoloji!
İçinde bulunduğumuz kış aylarında sıcaklıkların düşmesi, yağmurlu ve sisli havaların hâkim olması nedeniyle araç kullanırken sıklıkla ön cam buğulanması, dikiz aynalarının buzlu olması gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Chery TIGGO 7 PRO aynı zamanda sürücülerin ve yolcuların seyahat konforunu da göz önünde bulundurarak sınıfında lider akıllı teknolojileri ve iyi düşünülmüş bir ısıtma paketini bir araya getirerek kullanıcılara zorlu kış koşullarında sıcak ve konforlu bir deneyim de sunuyor.
Cömert yaşam ve yükleme alanı
4500 mm uzunluğu ve 2670 mm ile sınıfının en iyi aks mesafesiyle TIGGO 7 PRO, geniş ve konforlu bir iç mekan sunarak kış yolculukları için sıcak bir ortam yaratıyor. Beş yolcuyu ağırlayabilen TIGGO 7 PRO’nun ayrıca 475 litrelik oldukça cömert bir bagaj alanı da bulunuyor. İkinci sıra koltuklar katlandığında bagaj hacmi tam 1500 litreye ulaşıyor ve bu da modelin farklı gereksinimlere cevap vermesine olanak tanıyor.
Fonksiyonel ısıtma paketiyle soğuk havalarda maksimum konfor!
TIGGO 7 PRO, kullanıcılara sunulan fonksiyonel bir ısıtma paketiyle yollara çıkıyor. Soğuk kış ortamlarında, araca bindikten sonra, 6 yönlü elektrikli sürücü koltuğu hızla ısınıyor. Ön yolcu koltuğunun ısıtma işleviyle birlikte koltukların konforlu yapısı da bu sıcak ve rahat ortama katkı sağlıyor. Bu kurulum, sürücü ve beraberindeki yolculara rahat, konforlu ve lüks bir yolculuk deneyimi sunuyor. Zarif bir deriyle kaplanan yükseklik ve derinlik ayarlı çok işlevli direksiyon, üstün kavrama ve dokunma hissi sağlıyor.
Sürüşten önce ön cam ısıtma işlevinin etkinleştirilmesi, buzları hızlı bir şekilde eritiyor ve buğulanmayı etkili bir şekilde önlüyor. TIGGO 7 PRO’nun yan aynaları da ısıtma özelliklerine sahip. Bu da yağmurlu, karlı ve sisli havalarda kuru ve net kalmalarını sağlayarak kış sürüşlerinde ek güvenlik sağlıyor.
TIGGO 7 PRO’da araç içi sıcaklık kontrolünü çift bölgeli otomatik klima sistemi devreye girerek sağlıyor. Ayrıca TIGGO 7 PRO’nun klima sistemi PM2.5 hava filtreleme ve AQS hava temizleme sistemlerini de içeriyor. Böylece kış sürüşleri sırasında uygun araç içi sıcaklık ve temiz hava sağlıyor. Ayrıca arka koltuklara yönelik havalandırma ızgaraları da iddialı SUV'a ek konfor katıyor.
Her koşulda tam güvenlik!
TIGGO 7 PRO, standart olarak Bosch ESP 9.3 araç elektronik stabilite sistemiyle donatılıyor. Bu, yüksek performanslı dört çekirdekli işlemci ile daha düşük enerji tüketimi, daha yüksek bilgi işlem hızı ve daha çevik tepkiler sağlayarak kaygan yollarda üstün bir stabilite sağlıyor. Araç aynı zamanda 10 adedin üzerinde ADAS (Gelişmiş Sürüş Destek Sistemi), yüksek çözünürlüklü geri görüş, 360° panoramik görüntüleme ve diğer birçok özellikle kullanıcılara akıllı ve güvenli bir kış sürüş deneyimi sunuyor. Mevsimler değişse de Chery’nin kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklar değişmeden aynen devam ediyor. Titizlikle tasarlanan ürün ve konforlu araç konfigürasyonu ile Chery TIGGO 7 PRO, Türk kullanıcılara ve ailelerine daha iyi bir yolculuk deneyimi sunarak, sorunsuz bir sürüş, konforlu ve güvenli bir kış deneyimi yaşatıyor.