Motorsporlarına ilk ve doğru adımı atmaktan pistlere geri dönmek isteyen deneyimli yarışçılara kadar geniş bir yelpazeye hizmet eden BOM Akademi Kış Kupası’nın 2’inci ayağı 20 Şubat Cumartesi günü Kars – Ardahan Çıldır Gölü üzerinde oluşturulacak buz pistinde Eksi 36 Derneği desteğiyle gerçekleşecek. Kolay kontrol edilebilir ve güvenli olmasıyla da ön plana çıkan gerçek bir yarış otomobili Caterham 7  ile yapılan BOM Akademi Kış Kupası, toplamda 10 takım ve 16 pilotun katılımıyla, Türkiye’nin 2’inci büyük gölü Çıldır’da koşulacak.

Eksi 25 derecede yarışacaklar

Türkiye’nin 124 binmetrekare yüzölçümüyle 2‘inci büyük gölü olan ve sıcaklığın sıfırın altında 25 dereceye kadar düştüğü Çıldır’da buz ve soğuğa aldırış etmeden yarışacak motorsporları tutkunları, bugüne kadar hiç yaşamadıkları bir deneyim elde edecek.
BOM Akademi tarafından son üç yıldır Kar Buz Sürüş Eğitimi’nde kullanılan Çıldır Gölü üzerinde açılacak buz parkurunda pilotlar eleme usulü yarışarak Türkiye’de ilk kez buzda gerçekleşecek bu yarışın en hızlısı olmak için mücadele edecek. 
BOM Akademi Kış Kupası final yarışı için 13 Mart tarihinde Körfez Yarış Pisti’ne dönecek takımlar, 3 yarıştan topladıkları puanlarla sezon derecelerini ve kupa 1’inciliğini elde etmiş olacak.