Bugatti'nin yeni modeli Divo ilk pozunu verdi

Bugatti’nin Chiron temelli ve sadece 40 adet üreteceği yeni pist odaklı otomobili Divo’nun teaser görüntüleri yayınlandı.
Bu haber 641 kere okunmuş.09 Ağustos 2018, Perşembe - 12:53

Fransız süper spor otomobil üreticisi, 24 Ağustos’ta tanıtacağı yeni modeli Divo hakkında ipuçları veren teaser fotoğraflarını yayınladı. Otomobil hakkında bir de video klibi yayınlayan firmanın Proje Müdürü Pierre Rommelfanger, Bugatti Divo’nun Chiron’a göre hafifleyeceğini, daha fazla yere basma kuvveti uygulayacağını ve daha güçlü bir G-kuvveti ortaya çıkaracağını doğruladı. Rommelfanger, buna rağmen otomobilin Chiron’dan daha fazla yol odaklı bir yapıya sahip olacağını belirtti.

Bugatti Divo hakkında detaylı bilgiler verilmese de yayınlanan videoda, otomobilin arka kısmında büyük bir kanat bulunacağı görülüyor. Aracın dış tasarım patronu Frank Heyl, yaptığı açıklamada; “Otomobilde, Bugatti’nin DNA’sını koruduk ve ileri bir seviyeye taşıdık. Divo, Bugatti’nin tasarım dilini ileri bir seviyeye taşıyacak.” dedi. Herhangi bir performans revizyonu yapılmayacak Divo’nun pist sürüşlerine Chiron’dan daha uygun olacağı açıklandı. Firmanın 8.0 litre hacimli, 1500 bg güç üreten W16 motorunu kullanacak otomobilde yeni süspansiyon ayarları kullanılacak.

İsmini Fransız yarışçı Alberto Divo’dan alacak Bugatti Divo, 24 Ağustos’ta müşterilerin beğenisine sunulacak.

Etiketler: otomobil   bugatti   divo   yeni   model   araba   haber   haberler   haberi   haberleri