Sportif tasarımların ön planda olduğu fuarda markalar yeni modelleriyle hız, güç ve tasarım yarışına giriyor. 

7 - 8 Mart basın günlerinin ardından 9 Mart'ta fuar tüm otomobil tutkunlarına kapılarını açacak.

2013’te Uluslararası Marka Liderleri Zirvesi Lob’in Europe’ta “Avrupa’nın En İyi Otomobil Tasarımı” ve 2014’te ABD’nin en prestijli organizasyonu IMA IMPACT Teknoloji Zirvesi’nde “Dünya’da Otomobil Tasarımında Teknolojiyi En İyi Kullanan Firma” ödüllerinin sahibi olan DizaynVip by Erbakan Malkoç, dünyanın en büyük otomobil fuarları arasında yerini alan 87. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’na, otomobil dönüşüm sektöründe katılan firmalar arasında yerini aldı.

Dünyanın hareketli aksamları sesle kontrol edilebilen ilk vip aracı “V-Diamond” ve tasarımıyla dikkat çeken, kişiye özel vip araçlarla fuara katılan Erbakan Malkoç, ziyaretçilerin de araçlara yoğun ilgi göstereceğini beklediklerini söyledi.

Dünyanın dört bir yanına dönüştürdüğü otomobilleri ihraç eden ve Mercedes-Benz’in vip araç dönüşümünde vanpartner’ı olan Erbakan Malkoç, fuarla ilgili olarak, "Dünya otomobil devlerinin yapamadığı bir tasarımı ‘Made in Turkey’ damgası vurarak dünya arenalarına çıkartmaktan büyük gurur duyuyoruz. Dünyaya ilham olmak, onların sizi taklit etmesi, ülke ekonomisine ciddi oranda katkıda bulunmak… Bunların her biri paha biçilemez mutluluklar. Bu yıl 87. kez gerçekleşen Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilediğimiz tasarımlarımızla, tüm dünyaya ‘Otomobil dönüşümünde biz de varız’ diyoruz" dedi.

İsviçre’nin Cenevre kentinde bugün kapılarını açan ve bu sene 87. kez gerçekleşen Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı, 19 Mart Pazar gününe kadar devam edecek.