Citroen'den yol tutmasına çözüm

Konfor alanında ilk akla gelen otomobil markalarından birisi olan Citroen, uzun yolculuklardaki yol tutması problemine yaratıcı bir çözüm sunuyor.
Bu haber 462 kere okunmuş.13 Temmuz 2018, Cuma - 11:36

Advanced Comfort programıyla otomobil konforunda yaratıcı icatlara imza atan Citroen, SEETROEN adını verdiği gözlük ile yol tutması problemini ortadan kaldırarak konfor alanında yeni bir çözüm daha sunuyor. Her üç kişiden birinin yaşamı boyunca en az bir kez yol tutması problemi yaşadığı biliniyor. Avrupa’da ise 30 milyondan fazla kişinin bu problemi kronik olarak yaşadığı kayıtlara geçmiş.

Denizciler için geliştirilen bir çözümden yola çıkan Citroen, SEETROEN gözlükleriyle otomobil, otobüs veya trenle seyahat edenlerin yol tutması problemini ortadan kaldırıyor.

  • SEETROEN gözlükleri Boarding RingTM teknolojisini kullanıyor. Patentli bu teknoloji sayesinde yol tutması problemi %95 oranında ortadan kalkıyor.
  • Gözlüğü çevreleyen sıvılar hem ön tarafta hem de yan taraflarda yer alıyor. Bu sıvılar sayesinde ufuk çizgisi yeniden yaratılıyor ve bulantı probleminin önüne geçiliyor.
  • SEETROEN gözlüklerinin tasarımı için Citroen, Paris’te yer alan kolektif bir tasarım stüdyosu olan 5.5 ile çalıştı. Gözlük, Citroen’in konfor felsefesine uygun olması için yüksek teknolojili yumuşak dokunuşlu beyaz plastik malzemeden üretildi.

SEETROEN tam olarak nasıl çalışıyor?

  • Kullanıcılar yol tutma belirtisini hisseder hissetmez gözlükleri takmalı.
  • Kullanıma başladıktan 10 - 12 dakika sonra SEETROEN zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olmasını sağlıyor. Bu sayede gözlüğü takanlar bir akıllı telefon veya kitap gibi sabit bir nesneyle ilgilenebiliyorlar.
  • Belirtiler ortadan kalktıktan sonra kullanıcılar gözlüklerini çıkarabilirler.

Camsız olarak tasarlanan SEETROEN tüm aile tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca numaralı gözlük kullananlar için de kullanıma uygun.

Etiketler: otomobil   citroen   yol   tutması   çözüm   araba   haber   haberler   haberi   haberleri