Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, 2017 mali yılında bir kez daha hedeflerinin üzerinde karlı bir büyüme yaşadı. Satış rakamı bir önceki yılın yüzde 8 üzerinde gerçekleşen ve yüzde 10,8 civarında bir FVÖK marjına ulaşan Continental, 44 milyar Euro satış gerçekleştirdi. Continental Otomotiv Grubu ise 2017 yılında 39 milyar Euro’luk sipariş aldı.

 

Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarında (CES) açıklanan ön sonuçlarla ilgili memnuniyetini dile getiren Continental CEO’su Dr. Elmar Degenhart;

“ Continental, başarı grafiğini sürekli yükseltmeye devam ediyor. Otonom sürüş, bağlantılı araçlar ve elektrifikasyon alanlarında yenilikçi teknolojilerimiz sayesinde bir kez daha ortalamanın üzerinde bir büyümeyi yakaladık. Müşterilerimiz, kendileri için gösterdiğimiz yoğun çabalarımızı takdirle karşıladı.” diye konuştu.

 

Continental binek ve hafif ticari araç üretiminden daha hızlı büyüyor

Konsolidasyon ve kur etkisi öncesinde satış artışı yüzde 8’i bulan Continental, dünyada yılda yaklaşık yüzde 2 oranında büyüyen binek ve hafif ticari araç üretimine kıyasla da çok daha hızlı büyüdü.

 

Tahmin ettikleri gibi geçen mali yılın son çeyreğinde öngörülen güçlü satış ve gelir rakamlarına ulaştıklarını belirten Continental CFO’su Wolfgang Schaefer;

“Bu başarı asıl olarak Otomotiv Grubu’muzun ve sektöründe uzman ContiTech grubunun büyümesinden kaynaklandı. 2017 yılında kış lastiği satışlarında da geçen yılın rakamlarını geride bıraktık.” diye konuştu.

 

Continental 2018 yılında ise satışların yaklaşık olarak 47 milyar Euro’ya ulaşmasını öngörüyor. Ayrıca yüzde 10,5 düzeltilmiş FVÖK marjına rahatlıkla ulaşılması hedefleniyor. DAX30 endeksine giren Almanya, Hannover merkezli şirket, dünya genelinde binek ve hafif ticari araç üretiminin yüzde 1 oranında bir artışla 97 milyon araca ulaşmasını öngörüyor.


Continental 8 Mart 2018 tarihinde dijital ortamda yayımlanacak yıllık finansal basın konferansında ilk faaliyet rakamlarını açıklayacak.

 

 

Continental hakkında

Continental, 2017 yılında elde ettiği 44 milyar Euro'luk ciro ile dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, , infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental; daha fazla sürüş emniyeti sağlamaya ve küresel iklimi korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde, Continental otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental, 56 ülkede yaklaşık 233.000’den fazla çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Lastik bölümü

Dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Continental’in lastik bölümünün satışları, 2016’da 10.7 milyar Euro‘ya ulaşmıştır. Dünya çapında 52.000 kadar çalışanıyla 24 üretim ve ürün geliştirme noktasına sahip olan Continental Lastik Bölümü, geniş çaplı üretim ve Ar-Ge yatırımları ile uygun fiyatlı ve çevreye duyarlı ürünlerin oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Otomobil ve Ticari Araç Lastiği bölümü

Dünya çapında en büyük kamyon, otobüs ve endüstriyel lastik üreticilerinden biri olan Continental, sürekli gelişen ve büyüyen geniş ürün yelpazesi, hizmetleri ve çözümleri ile faaliyet göstermektedir.

Continental için Yeni Basın Portalı
Continental’in yenilenen basın portalına www.continental-press.com web adresinden ulaşabilirsiniz. Continental Media Center'da bulunan basın bültenleri, resimler, videolar ve Continental’in sosyal medya hesaplarına erişim yenilenen web sitesinden sağlanacaktır. Akıllı arama, farklı formatlarda doküman indirme ve daha sonra yapılacak dokuman indirme işlemleri için özel klasör oluşturma seçenekleri de yenilikler arasında yer alıyor. Ayrıca, yeni basın portalının mobil cihazlardaki kullanımı ise oldukça kolay. Denemek için www.continental-press.com linkini ziyaret edebilirsiniz.