Cupra e-Racer'ın detayları açıklandı

Seat’ın “ateşli” otomobiller üretecek kardeş firması Cupra, yeni elektrikli modeli e-Racer hakkında detaylı bilgiler verdi.
Bu haber 450 kere okunmuş.05 Temmuz 2018, Perşembe - 10:14

İlk etapta Seat modellerinin performanslı versiyonlarını üreten, sonrasında ise İspanyol üreticinin bünyesinden ayrılarak ayrı bir markaya dönüşen Cupra, elektrikli bir hot-hatch üretmeye hazırlanıyor. Leon üzerine temellendirilen fakat gücünü arka tekerleklere aktaracak Cupra e-Racer, toplamda 65 kWh’lik 6072 adet batarya hücresine sahip olacak. Sürekli şekilde 407 bg güç üretecek bu bataryalar, ihtiyaç anında 680 bg’ye kadar güç üretebilecek. 0-100 km/s hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlayacak otomobil, 0-200 km/s hızlanmasını ise 8.2 saniyede tamamlayabilecek.

Şasisi ağırlıklı olarak Cupra Leon TCR’nin yol versiyonuna temellendirilecek aracın yeni başlayacak E TCR elektrik kategorisinde yarışması bekleniyor. Seat Ar-Ge Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Matthias Rabe, yaptığı açıklamada; “Cupra e-Racer ile yarışları farklı bir seviyeye getirmek istiyoruz. Motorsporlarını farklı bir hale bürünmesine yardımcı olabiliriz. Motorsporları, Cupra’nın önemli bir parçası ve elektrikli bir yarış-yol otomobili üretebilecek bir takıma sahip olduğumuz için çok gururluyum.” dedi.

Etiketler: otomobil   cupra   seat   racer   e-racer   yarış   otomobili   araba   elektrikli   haber   haberler   haberi   haberleri