Cupra markasının ilk özgün modeli Crossover olacak

Seat bünyesinden ayrılarak bağımsız bir marka haline gelen Cupra, armasına sahip olacak ilk otomobilin coupe-crossover bir model olacağını açıkladı.
Bu haber 515 kere okunmuş.15 Ağustos 2018, Çarşamba - 10:58

Seat’ın, performanslı araçlar üreten bölümü Cupra’yı ayrı bir marka haline getirmesinin ardından firmanın ilk bağımsız otomobili hakkında açıklamalar yapıldı. Coupe tasarım dilini kullanan bir crossover üreteceğini belirten firma, yeni otomobilleriyle premium segmenti hedefleyeceğini açıkladı. 2020’de tanıtılması beklenen bu araçtan önce ateşli bir Ateca’nın tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında.

Cupra’nın Seat otomobillerinin ateşli versiyonlarını üretmeye devam etmesi hakkında açıklama yapan tasarım patronu Alejandro Mesonero-Romanos; “Yeni bir otomotiv markası kurduğunuzda, belirli aşamalardan geçmek zorundasınız. Cupra hakkındaki kararımızı verdiğimizde, tamamen Cupra’nın ortaya çıkardığı bir otomobili bekleyebilir veya firmanın adım adım gelişmesini sağlayabilirsiniz. İşte biz Cupra Ateca’yla gelişmek için ilk adımımızı attık.” dedi.

%100 Cupra’ya ait bir otomobilin ise 2020’de yüzünü göstereceği belirtildi.

Etiketler: otomobil   cupra   seat   yeni   model   araç   araba   crossover   çizim   hız   performans   araba   haber   haberler   haberi   haberleri