Crossover-SUV modeller ile ürün gamını genişletmeyi amaçlayan DS’nin tanıtacağı yeni otomobil, Audi Q2 ile rekabet edecek. Elektrikli bir versiyonu da bulunacak yeni otomobilin tek şarjda 200 km menzil sunabilmesi bekleniyor. PSA Grubu’na ait Kompakt Modüler Platform üzerinde temellendirilecek şehir odaklı crossover modelin, 50 kW civarında bir batarya kapasitesi sunması planlanıyor. DS3’ün de yerini alacak otomobil hakkında açıklama yapan PSA Grubu’nun İngiltere patronu Stephane Le Guevel; “Küçük otomobil pazarı 3 kapılı modellerden çok küçük SUV’lara kayıyor. Bu yüzden müşterilerimize 3’ten daha farklı bir model sunacağız.” dedi.

DS’yi B segmentinde temsil edecek elektrikli crossover otomobilin tanıtılmasının ardından yeni modellerin geleceğini doğrulayan Le Guevel, bu araçların dördünün SUV olacağını belirtti. Otomobilin 7’nin küçük versiyonu gibi bir tasarıma sahip olmayacağını belirten DS, araçta kendine has bir tasarım dili kullanılacağını açıkladı. Firmanın 7 gibi büyük modellerinde hibrit seçeneği sunulacağını belirten Le Guevel, tanıtılacak otomobil gibi daha küçük modellerin ise elektrikli olarak satın alınabileceğini açıkladı.

2019’da satışa sunulması beklenen elektrikli crossover-SUV’un, DS7 Crossback’ten üç kat daha fazla satış gerçekleştirilmesi planlanıyor.