Adından da anlaşılacağı üzere Ford’un ikonik modeli Mustang’den ilham alan elektrikli crossover’ın pek çok versiyonu mevcut.

Ford Mustang Mach-E’nin dış tasarımını geçen hafta sızan görsellerle çok detaylı olmasa da görmüştük. Kaslı ön kaputu, ızgara görünümlü altıgen paneli, ince LED farları ve dikey hava girişlerine sahip ön tamponu ile oldukça sportif bir görünüme sahip. Tasarımın devamında ise yatık ön camı, coupe benzeri eğimli tavanı, gizli kapı kolları, geniş bir arka spoyler ve üç dikey parçadan oluşan stop lambaları dikkat çekiyor.

Ford Mustang Mach-E’nin iç mekanında oldukça sade bir tasarım diline yer verilmiş. Yüksek kaliteli ve yumuşak malzemelerin kullanıldığı alanda multimedya tuşlarına sahip üç kollu direksiyon, onun hemen arkasında 10.2 inç dijital gösterge ekranı, merkezde ise dikey olarak yerleştirilmiş 15.5 inç bilgi-eğlence ekranı yer alıyor. Mustang Mach-E’nin opsiyonları arasında 10 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi, panoramik cam tavan, ambiyans aydınlatması, ısıtmalı direksiyon, aşalım pedallar ve ısıtmalı ön koltuklar yer alıyor. 

Ford Mustang Mach-E’nin bagaj hacmi 821 litre. Arka koltukların katlanmasıyla birlikte bu değer 1,688 litreye kadar çıkarılabiliyor. Bu da yeterli gelmezse, ön kaputun altında da 136 litrelik ekstra depolama alanı mevcut.

Ford Mustang Mach-E’nin pek çok versiyonu mevcut: Select, Premium, California Route 1, First Edition ve GT. Ayrıca bu versiyonların bazılarında arkadan itiş (RWD) veya dört tekerlekten çekiş (AWD) seçeneklerinin yanı sıra standart menzil veya uzun menzil opsiyonu da mevcut. 

Gelelim şarj konusuna. Ford’un Mustang Mach-E müşterilerine standart olarak verdiği mobil şarj aleti ile aracı şarj etmek bir saatte 35 kilometre menzil kazandırıyor. Opsiyonel olarak sunulan Ford Connect şarj istasyonu ile bu değer bir saatte 52 kilometreye çıkıyor. Standart menzili bir Mustang Mach-E’nin 150 kW hızlı şarj istastonunda yüzde 10’dan yüzde 80 doluma ulaşması ise yaklaşık 40 dakika sürüyor. Model, arkadan itişli ve dört tekerlekten çekişli versiyonlara sahipken, 5 farklı donanım (Select, Premium, California Route 1, First Edition, GT) , 5 farklı menzil (370 km, 340 km, 482 km, 435 km, 400 km) ve 4 farklı güç ( 255 HP, 282 HP, 333 HP, 466 HP) seviyesinde satışa sunuluyor.