Sahip olduğu üstün donanımıyla güç, konfor ve dinamizm arasında mükemmel bir denge sunan, yenilikçi güvenlik sistemleri ile sürücü güvenliğini zirveye çıkaran yeni XLV, bu özellikleriyle “Heyecan verici güvenli yaşam tutkunları”nı can evinden vuracak. Her sürümünde aktif güvenlik sisteminin bir standart olarak sunulduğu yeni model, yüksek mukavemetli çelik kullanılarak işlenen “Güvenli Sürüş Alanı”na sahip kabini, 1440 L bagaj hacmi ile “Aile Boyu Güvenli Yolculuk” sunacak. Markanın D- SUV segmentinde ürettiği yeni modeli Rexton da XLV ile aynı dönemde satışa sunulacak.

 Heyecan verici güvenli yolculuklar

Güney Koreli SsangYong’un C-SUV segmentinin son temsilcisi olan yeni XLV, üstün donanımıyla markanın en güvenli ve en konforlu modelleri arasında yer alıyor. Yeni nesil C-SUV segmentinin en gelişmiş modellerinden biri olan yeni XLV, oldukça cömert boyutları sayesinde aydınlık ve ferah bir iç mekân ortamı yaratıyor. Modelin ön tarafında enstrümanların dış görünüşünü ve manevra kabiliyetini  kolaylaştıran iyi erişilebilir bir sürüş pozisyonu bulunuyor. Sahip olduğu yeni nesil direksiyonu ile sunduğu güvenli sürüş konforunu destekliyor.

Güç, konfor ve dinamizmi yeniden tanımlıyor    

Yeni XLV, 6 ileri otomatik şanzıman (AISIN) ve 6 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle, 128 PS güç ve 160 NM tork üreten 1.5 litrelik motoruyla güç, konfor ve dinamizmi yeniden tanımlıyor. Bu kombinasyonuyla da ideal sürüş keyfini zirveye çıkarıyor. Önden çarpışma riski uyarısı, özerk acil durum frenlemesi, şerit kalkış uyarısı, kiriş yardımı ve trafik işareti tanıma sistemine sahip olan yeni önleyici güvenlik sistemiyle güvenlikte sınırları aşan bir yaklaşım sunuyor. Dış tasarımındaki nazik kıvrımlarıyla C-SUV segmentinde yeni bir tarz yaratıyor.

 Teknolojik Konfor

10.25” Hayalet kadran ile tam dijital merkezi gösterge
8" Akıllı Yansıtma Özellikli Multimedya Deneyimi
Google Android Auto ve Apple CarPlay Yolculuk esnasında telefon görüşmesi yapmak, mesajları kontrol etmek, navigasyona bağlanmak ve müzik dinlemek için akıllı telefonlar ekrana bağlanabilir
Isıtmalı ön koltuklar
Start/Stop Sistemi
Kablosuz Şarz
Akıllı anahtar
1440 L bagaj hacmi
Şık, aerodinamik konturlar ve sofistike, kendi kendini hizalayan LED farlar
İç ve Dış geniş renk seçeneği yelpazesi
 

Gücü güvenliğinde

Yüzde 71.1 yüksek mukavemetli çelik kullanılmış “güvenli yaşam alanına” sahip kabin
SBR: Tüm yolcular için emniyet kemeri uyarı sistemi
SDA: Emniyetli Mesafe Uyarısı ile hız ve mesafe takibi
AEBS: Bağımsız Acil Fren Sistemi ile çarpışma riski yok
FCW: Ön Çarpışma Uyarı Sistemi
LKA: Şerit Koruma Asistanı ile elektrikli direksiyon sistemi
LDW: Şeritten Çıkış Uyarısı ile şeritten çıkış yok
ARP: Aktif Devrilme Önleyici ile virajlarda otomatik fren ayarı
ESS: Acil Durum Dörtlü Flaşör ile ani frenlerde araç uyarı sistemi
HDC: Yokuş İniş Kontrolü ile güvenli inişler
HSA: Yokuş Kalkış Sistemi ile fren basıncı koruması
Otomatik Normal, Spor veya Kış sürüş seçimi