İzmirlilerin tercihi Fiat oldu

Türkiye’nin tercih ettiği otomotiv markası Fiat, binek ve hafif ticari ürün gamında yer alan modelleri ile başarılı iş sonuçlarına imza atmayı sürdürüyor. Fiat, 2016 yılında ortaya koyduğu yüksek satış grafiğiyle İzmir’de yüzde 11.9 pazar payına ulaşarak en çok satış gerçekleştiren marka olarak zirveye yükseldi.
Bu haber 977 kere okunmuş.07 Nisan 2017, Cuma - 11:26

Fiat markası, ürün gamında yer alan güçlü modelleriyle otomobil ve ticari araç satışı toplamında İzmir’de en çok tercih edilen marka oldu. Bu dönemde İzmirlilerin en çok tercih ettiği otomobil modeli Türkiye’de geliştirilip üretilen Fiat Egea oldu. İzmir’de yer alan üç Fiat bayisi Enriko Aliberti, Birmot İzmir ve Poyraz Otomotiv, 2016 yılında toplam 1785 adet Fiat Egea satışı gerçekleştirdi ve % 11.9 Pazar payı elde etti.

Fiat Egea’nın otomobil alanındaki başarısını, Fiat Doblo takip etti. Yüksek performansı, yakıt verimliliği ve yükleme kapasitesiyle İzmirlilerin tercihi olan Doblo, İzmir’in en çok tercih edilen hafif ticari araç modeli olma başarısı yakaladı. Özgün ve renkli tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Fiat 500 Ailesi ise geçtiğimiz yıl İzmir’de önemli bir satış başarısı yakalayarak, Fiat’ın pazar liderliğini destekledi.

Etiketler: otomobil   fiat   egea   doblo   araba   haber   izmir   vatandaş   tercih   haber   haberler   haberi   haberleri