Mercedes-Benz Türk, 2015 yılından beri ana sponsorluğunu üstlendiği Klasik Otomobil Bahar Rallisi’ne, Klasik Otomobil Kulübü’nü destekleyerek bu yıl da sponsor oldu. 21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan start alarak düzenlenecek olan ‘Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018’, klasik otomobil tutkunlarını bir araya getirirken, İstanbul’un Avrupa yakasında nostalji rüzgarı estirecek. Rallinin ödül töreni ise 23 Nisan’da yine İstanbul Boğazı üzerindeki çarpıcı konumu ve 17. yüzyıla dayanan tarihi ile Osmanlı İmparatorluğu’ndan kalma tek Saray ve Otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul’un zarafetinde gerçekleştirilecek.

Klasik otomobiller ile tam bir görsel şölen!

Klasik otomobil sahipleri ve severlerinin ilgiyle takip ettiği Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018, 21 Nisan cumartesi günü İstanbul’un Avrupa yakasında, Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan başlayarak Boğaz hattını takip ederek Kilyos’a doğru uzanacak. Rallinin ikinci günü yeniden Çırağan Palace Kempinski İstanbul’dan başlayacak ve Kemerburgaz yönüne hareket edilecek. Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018, iki günde yaklaşık 250 km’lik bir parkurda gerçekleşecek. Birbirinden özel klasik otomobilin katıldığı Mercedes-Benz Bahar Rallisi, uluslararası klasmanda ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etkinlik kategorisinde düzenleniyor.

 

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018’e aralarında otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri ve koleksiyonerleri, müze sahipleri, sanatçılar ve iş dünyasından isimlerin bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü’nün üyeleri birbirinden özel otomobilleriyle katılacak. İstanbul yollarında nostalji rüzgarları estirecek ralliyi izlemek ve birbirinden ilginç hikâyeleri olan klasik otomobilleri yakından görmek isteyenler; 21 Nisan 2018 Cumartesi sabahı saat 10:00’da Çırağan Palace Kempinski İstanbul önündeki ralli startına katılabilecekler.

Birbirinden farklı otomobiller, birbirinden farklı hikâyeler

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2018’e yalnızca 1950-1975 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik otomobilleri değil, birbirinden özel Alfa Romeo, Buick, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Oldsmobile, Plymouth, Pontiac, Porsche, Rolls-Royce ve Volkswagen marka otomobillerin yanı sıra “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Ford Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Chevrolet Camaro, Chevrolet Impala, Dodge Charger ve Dodge Challanger gibi otomobiller de katılacak.