Mercedes’in E segmentindeki lüks oyuncusu E Serisi, geçtiğimiz aylarda yollara adımını attı. Şimdilerde ise sporcu kardeşi E Serisi Coupe gün sayıyor. Daha önceden kamuflajlı olarak görüntülenen E Serisi Coupe, yeni görüntülerde daha net bir şekilde kendini belli ediyor.

Genel hatlarıyla C Serisi Coupe’yi anımsatan bir yapı sergileyen E Serisi Coupe, S Serisi’nden de izler taşıyor. Aracın bir nevi C Serisi Coupe ve S Serisi Coupe karışımı olacağını tahmin etmekse hiç zor değil. Görsel olarak benzemesinin ötesinde; MRA platformu üzerinde üretilecek olan E Coupe, altyapısında da diğer modellerden izler taşıyacak. Motor gamında ise yine söz konusu modellerden tanıdığımız 2 litrelik dizel ünitelerden 3 litrelik 6 silindirli benzinli üniteye kadar bir çok motorun kullanılacağı aşikar. E Serisi Coupe ayrıca ‘E350e’ olarak isimlendirilecek plug-in hibrit bir versiyona da sahip olacak.

Yeni Mercedes E Serisi Coupe‘nin önümüzdeki aylarda yapılacak olan Detriot Motor Show‘da görücüye çıkması bekleniyor. 2017 yılının ilk aylarında ise model yollarda olacak.