Mercedes’in 2011 yılında önce Avustralya Ordusu için hazırladığı, daha sonra ‘road legal’ yani yol versiyonuyla duyurduğu steroidli G Serisi 6×6 ve 4×4² yine ‘çılgın’ bir projeye konu oluyor.

Resmi Facebook sayfasından bir ‘teaser’ fotoğrafı yayınlayan Mercedes, ‘Maybach G650 Landaulet’ olarak isimlendirdiği üstü açık off-road canavarını müjdeledi. İlk olarak 6×6 olarak sahneye çıkan, ardından da 2015 yılında ‘G500 4×4²’ isimli nispeten ‘ehlileştirilmiş’ versiyonuyla devam eden ‘steroidli G Serisi’ çılgınlığı bu sefer; G65 AMG motorlu, 4×4² altyapılı ve Cabrio gövdeli yepyeni bir modelle devam ediyor.

Görselden anlaşıldığı kadarıyla Mercedes-Maybach G650 Landaulet; karbon çamurluklara, büyük bir fren gücüne (stepnenin 8 bijonlu devasa merkezi bunu kanıtlıyor) ve Unimog geleneği portal akslara sahip olacak. AMG motorlarının şu an en tepesinde bulunan 6 litrelik V12 ile donatılması muhtemel Maybach G650 Landaulet’in 600 beygirden fazla güç sunması bekleniyor. Mercedes S65’ten de hatırladığımız çift turbolu bu üniteyle asfaltta fazlasıyla hızlı olacak modelin, en az 1000 Nm olması beklenen torkuyla arazide de ‘fazlasıyla iyi’ olacağını tahmin etmek zor değil.

İlerleyen günlerde modelin detaylarının belli olmasıyla soru işaretleri giderilmiş olacak.