Dışarıdan heyecan verici ve kompakt, içeride ise çok geniş ve çok yönlü, trend yaratacak olan iki tonlu boyası ve havalı bir SUV görünümü ile karşınızda yeni olan Opel Crossland X. Bu çok yönlü CUV (Crossover Utility Vehicle),   B segmentindeki sportif Mokka X'in yanına Opel X ailesine katılan ikinci üye oluyor. Büyük Grandland X, bu sene kompakt sınıfta (C segmentinde) piyasaya sunulacak. Opel, böylece, farklı dünyaların en iyilerini bir araya getiren iki X-modeli olarak, 2017 yılında başlatılan yedi yeni modelin görüleceği "7'de 17" hedefinin peşinde: Cesur tasarıma sahip otomobiller, bir SUV'ın performansı ve kentsel bir yaşam tarzını kolaylaştıran nitelikler.

Off-road gezileri için opsiyonel olarak sunulan dört tekerlekten çekişli Opel Mokka X ile karşılaştırıldığında, yeni Opel Crossland X, iyi dış boyutlarıyla kentsel alanlar için öngörülürken organik çiftlikteki alışveriş çılgınlığı için de mükemmel bir seçim. 4.21 metre uzunluğunda olan yeni Crossland X, bir Astra'dan 16 santimetre daha kısa, ayrıca 10 santimetre daha yüksek. Böylece, yolcular rahat oturma pozisyonunun tadını çıkarabilir ve mükemmel bir genel görünüm elde edebilirler. Daha iyi bir deneyim arayan müşteriler isteğe bağlı panoramik cam tavan ile alan hissini daha da geliştirebilirler.

Ayrıca, bu öncüler her gün daha güvenli, daha konforlu ve daha kolay sürüş yapmanızı sağlayan üstün yenilikler sunuyor. Tam LED farları, HUD ekranı ve 180 derecelik Panoramik Arka Görüş Kameralı Adaptif İleri Aydınlatma (AFL) ile birlikte Gelişmiş Park Yardımcısı, Yaya Algılama ve Otomatik Acil Frenleme, Sürücü Uyuşukluğu Sistemi, Şeritte Tutma Asistanı, Hız İşareti ile İleri Çarpışma Uyarısı Tanıma ve Yan Kör Nokta Uyarısı bunlardan bazıları. Yeni Crossland X ayrıca, Opel OnStar'ın yanı sıra Apple CarPlay ve 8 inç büyük renkli dokunmatik ekranlara kadar Android Auto uyumlu IntelliLink bilgi-eğlence teknolojisi sayesinde Opel'e tipik üstün bağlantı imkânı sunuyor.

Sürücü ve ön koltuktaki yolcu, Opel bu segmentte bu rahatlığı sunan tek üretici olmakla birlikte ödül kazanmış ve AGR sertifikalı (Aktion Gesunder Rücken) ergonomik koltuklardan yararlanabilir(hem Crossland X hem de Mokka X'de ). Diğer taraftan, 410 litrelik bagaj hacmi - arka koltukları katlamadan - sınıfın önderi. Buna ek olarak, arkadaki yolcular uzunlamasına yönde oturma pozisyonlarını 150 milimetre ayarlama imkânı buluyorlar, böylece bacak alanını veya bagaj bölmesinin kapasitesini artıracaklardır. Bu, Crossland X'i daha da çok yönlü hale getiriyor.

"Küçük SUV ve şehir trafiğine uygun geçit modelleri için talep büyük ölçüde artmakta. Crossland X, havalı, SUV'dan esinlenerek tasarlanmış tasarımı, olağanüstü bağlantı ve yüksek pratiklik kombinasyonu ile bu araç sınıfında sportif Mokka X'in yanındaki ikinci bir güçlü rakibi temsil etmektedir."Diyor Opel CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann.

CUV / SUV B segmenti 2010 yılından bu yana patlama yaşıyor. Mokka X bu sınıfta en çok satanlardan biri ve dolayısıyla yol göstericilerden biri olma özelliğine sahip . Crossland X, şimdi bu yeni, hızlı büyüyen  kompakt sınıfın altında yer alan segmentini oluşturan pazarda Opel markasının daha da büyümesini sağlayacaktır.