Mitsubishi Motors’un Outlander ile başlattığı tasarım dilini kullanan coupe görünümlü SUV modeli Eclipse Cross, Good Design ödülünü kazandı. Tasarımda mükemmeliyet ve inovasyona verilen Global Ödül Programı, Chicago Athenaeum tarafından düzenleniyor. Konu hakkında açıklama yapan Mitsubishi Motors Tasarım Bölümü Başkab Yardımcısı Tsunehiro Kunimoto; “Harcadığımız yoğun emeğin böylesine prestijli bir kuruluş tarafından ödüllendirilmesi bizim için büyük bir onur. Mitsubishi Eclipse Cross, güçlü ve yaratıcı tasarım felsefemizi tamamen yansıtan ilk otomobilimiz. Concept GT-PHEV ise yeni nesil Mitsubishi SUV otomobillerde nasıl şekillendirileceğinin ipuçlarını sunuyor.” dedi.

Japon otomobil üreticisinin GT-PHEV otomobillerinde sergilediği yeni global tasarım stratejisi, Mitsubishi Eclipse Cross’a da uygulandı. Dinamik bir tasarıma sahip olan otomobilde, Mitsubishi Motors’un “Dynamic Shield” olarak adlandırdığı yeni görsel kimliği kullanıldı. LED ve gündüz farları daha yükseğe yerleştirilen SUV’un sis ve sinyal farları ise daha alçağa konumlandırılıyor. Coupe otomobillere benzeyen hatlara sahip Mitsubishi Eclipse Cross, arka kısmında yer alan ve öne doğru eğik C sütunundan çıkan V çizgisi gibi detaylara sahip.

İlk olarak 2016’da Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Mitsubishi GT-PHEV Concept, aynı zamanda MMC’nin gelişmiş, elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte firmanın güncel tasarım dilini de sergiliyor.