Ağır hizmet araçlarının geleceğinde dizel motorların hala önemli bir role sahip olduğunu söyleyen Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Binek araçlarda yaşanan elektrifikasyon ağır hizmet tarafında daha geriden gelecek. Bizim de Mobil olarak, Delvac motor yağı ürünlerimizin tamamına yakını tüm önemli ticari motor OEM'leri tarafından onaylı veya onların gereksinimlerini karşılıyor. Mobil Delvac ailesi, pek çok pazarda olduğu gibi Türkiye pazarının da en sevilen ürün gruplarından biri. Yeni ürün mimarimizle zaten güçlü olduğumuz Türkiye pazarındaki ağırlığımızı daha da artıracağız” dedi. Mobil, yenilediği Delvac ailesini Türkiye’ye tanıtmak için yola çıktı. Bu kapsamda Mobil, 25 ilde toplam 34 lokasyonda, 1925 yılında doğan, Türkiye’de bir ilke imza atarak Mobil Delvac Hafif Ticari ailesini piyasaya süren, yaklaşık bir asırlık sürede tüketicinin güvenini kazanan Mobil Delvac ailesinin ürün yelpazesini tanıtacak. Çorlu’da start alan Mobil Delvac Roadshow, 27 Ekim’e kadar 23 sanayi sitesi ve 11 kooperatifi de ziyaret edecek.
 
Madeni ve sentetik yağ sektöründe en öncü teknolojileri kullanan Mobil Oil Türk A.Ş., Türkiye’de hafif ticari araçlar için özel olarak satışa sunulan ilk madeni yağ ürün grubu olan Delvac ailesini yeniledi. Pazarla uyumlu, müşteriye hitap eden yeni bir mimari ile yenilenen Delvac ailesi, marka bilinirliğini yeniden canlandırarak odak sektör ve kategorilere uygun ürünler geliştirecek.
3 farklı ürün grubu: Ultra, Modern ve Legend!
Mobil’in, 1925 yılında pazara sunduğu Delvac ailesi dünyanın dev otomotiv üreticilerinin fabrika dolum yağı olmasının yanı sıra pek çok markanın da tavsiye ettiği marka olarak dikkat çekiyor. Motor ömrünün uzamasına ve yakıt ekonomisine yardımcı olan, motorda çamur ve aşınmaya karşı mükemmel koruma sağlayan sentetik motor yağlarıyla ticari araç kullanıcılarının beğenisini kazanan Mobil Delvac ailesi, yenilenme sonrası Ultra, Modern ve Legend olmak üzere 3 farklı ürün grubuyla sadeleştirildi.  Marka, yeni ürün gruplarından Ultra ile en son teknoloji motorlara, Modern ile son 10 yıl içinde satın alınan motorlara, Legend ile de emektar motorlara hitap ediyor. Delvac ailesindeki bu değişimin ürün fiyatlarına da etkisi olmayacak.
Ağır hizmet araçlarının geleceğinde dizel motorların hala önemli bir role sahip olduğunu söyleyen Mobil Oil Türk A.Ş. Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Binek araçlarda yaşanan elektrifikasyon ağır hizmet tarafında daha geriden gelecek. Bizim de Mobil olarak, Delvac motor yağı ürünlerimizin tamamına yakını tüm önemli ticari motor OEM'leri tarafından onaylı veya onların gereksinimlerini karşılıyor. Mobil Delvac ailesi, pek çok pazarda olduğu gibi Türkiye pazarının da en sevilen ürün gruplarından biri” dedi.
23 sanayi sitesi ve 11 kooperatif ziyaret edilecek!

İlk olarak Çorlu’dan başlayan roadshow ile Türkiye genelinde geniş bir alanda Mobil Delvac ürün yelpazesinin sunduğu avantajlar konusunda tüketici ve ustalar detaylı şekilde bilgilendiriliyor. 25 ili kapsayan ve 34 farklı lokasyonda tüketicilerle buluşacak Delvac Roadshow’da, 23 sanayi sitesi ve 11 kooperatif de ziyaret edilecek. Bazı büyük sanayilerde 2 güne yayılacak aktivitelerle sürecek roadshow, 27 Ekim’de Gebze’de sona erecek.

25 şehirlik Türkiye turu!

Delvac Roadshow kapsamında; Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Bolu, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Uşak, Manisa, İzmir, Balıkesir, Sivas, Kayseri, Konya, Antalya, Mersin ve Gaziantep olacak şekilde, Türkiye’nin dört bir yanındaki 25 şehir, 34 lokasyonda tanıtım aktiviteleri gerçekleştirilecek. Roadshow kapsamında birçok aktivite düzenlenecek ve katılımcılara çeşitli hediyeler kazanma fırsatı sunulacak. Langırt, boks makinesi, çarkıfelek ve şans oyunlarının olduğu aktivitelere katılanlar, şapka, termos kupa, t-shirt gibi hediyelerle ödüllendirilecek.