Türk otomotiv sektörünün deneyimli ismi İlkim Sancaktaroğlu, İnsan Kaynakları ve Üst Düzey Yönetici Araştırma Sektörü’nün köklü ve güçlü markası Alanyalı & Alanyalı’nın “Otomotiv Sektörü” projelerinde Kasım 2017 itibariyle Kıdemli Danışman olarak görev yapmaya başladı. İlkim Sancaktaroğlu, Alanyalı & Alanyalı’nın 23 yıllık Otomotiv Sektörü deneyimine, güç ve yeni bir vizyon kattı.

 

Alanyalı & Alanyalı, Sancaktaroğlu’nun da katılımıyla Türkiye’nin lider sektörü olan otomotiv sektöründe, orta ve üst düzey insan kaynakları ihtiyaçlarının, “seçme, değerlendirme ve yerleştirme” sürecinde iddiasını güçlendirdi. Sancaktaroğlu ve Alanyalı & Alanyalı yerel ve küresel ölçekteki bilgi ve tecrübelerini birleştirerek, Türkiye’nin en büyük sektörü olmakla birlikte hala hızla gelişen Türk otomotiv sektörünün insan kaynakları ihtiyaçlarına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Alanyalı & Alanyalı Kurucu Ortağı Mehtap Alanyalı yaptığı açıklamada “Sancaktaroğlu’nun katılımıyla uzmanlık alanlarındaki ve otomotiv sektöründeki geniş ve derin deneyimlerimiz, bu oluşumla birlikte fark yaratacak ve yeni yaklaşımlar ile şirketlerin, dolayısıyla otomotiv sektörünün gelişimine önemli katkılarda bulunacağız” dedi.

İlkim Sancaktaroğlu yapılan işbirliği ile ilgili olarak “30 yılı aşkın zamandır otomotiv sektörünün içinde yaşayan ve farklı yönetim kademelerinde çalışmış bir yönetici olarak şirketlerin başarısında insan kaynaklarının önemini gayet iyi biliyorum. Ancak bu sektörde yaşanan sık yönetici ve personel değişimlerinin verimliliği ve ivmeyi düşürdüğünü de yıllardır gözlemliyorum. Bu nedenle Alanyalı & Alanyalı ile Türk otomotiv sektörüne insan kaynakları yönetimi konusunda destek olmak için işbirliğine gitmeye karar verdik” açıklamasını yaptı.

İlkim Sancaktaroğlu 1986 yılında otomotiv kariyerine başladı. İTÜ Elektrik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, sırasıyla Otokar, General Motors, Opel Türkiye, Saab Türkiye, Tırsan Treyler, DAF Trucks Türkiye ve Nissan Türkiye’de çeşitli görevlerde bulundu ve üst düzey yöneticilik yaptı. Ayrıca, Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin Yönetim Kurulu’nda üç dönem yer alarak sektöre hizmet etti. Kurucusu olduğu Siluet Danışmanlık şirketinde ana sektör otomotiv olmak üzere çeşitli yerli ve yabancı firmalara, Türkiye’de ve yurtdışında danışmanlık hizmetleri verdi. Otomotiv sektöründe birçok değerli yöneticinin seçilme ve işe alınma süreçlerini yönetmiş, yöneticiliğini yaptığı birçok takım arkadaşı otomotiv sektöründe, Türkiye’de ve yurtdışında farklı firmalarda üst düzey yöneticilik yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Alanyalı & Alanyalı Türkiye’nin köklü ve en önde gelen yönetici araştırması ve eleman seçim danışmanlığı firmalarından biridir. Birçok çokuluslu şirket, joint venture ve tamamıyla Türk şirketler için, üst düzey yönetim pozisyonlarından uzmanlık düzeyinde kadar yayılan geniş bir yelpazede bütünleştirilmiş ve stratejik bir yaklaşımla hizmetlerini sunmaktadır. Çözüm ortaklığı bakış açısıyla üstlendiği rolle, müşterisi olan şirketlere stratejik noktalarda danışmanlık yapmaktır. Alanyalı & Alanyalı, 45 ülkede üst düzey yönetici seçme, değerlendirme ve yerleştirme hizmetleri veren AIMS International’in Türkiye’deki partneri olup, bu organizasyon bünyesinde Türkiye içerisinde ve dünyada 50 ülkede taleplere cevap vermektedir. AIMS International, Otomotiv Uzmanlığı Dalı ile PSA Grubu, Volvo, CNH, Volkswagen, Good Year, DEKRA, Pirelli, Man Hummel, Mahle, SKF, Standard Profil, Yazaki, Mecaplast, Bosal, Ficosa, Grammer, Voith Turbo, Hoerbiger, Ford, Toyota, Mercedes-Benz, Renault gibi birçok firma ile çeşitli ülkelerde çalışmaktadır. Alanyalı & Alanyalı 2000 yılından beri Assessment Center / Değerlendirme Merkezi uygulamaları konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir.