Birkaç ay önce tanıtılan 8. nesil Golf GTI'nin yeni versiyonu olan "Golf GTI Clubsport"u hayranlarıyla buluşturan şirket, şık tasarım ve yüksek performansla müşterilerini etkilemeye çalışacak gibi görünüyor. Bu arada yüksek performanstan kastımız gerçekten de yüksek performans. Çünkü yeni Golf, tam 300 beygir gücünde.

Golf GTI, zaten fazlasıyla sportif bir yapıya sahipti. Golf GTI Clubsport ise daha da sportif yapısıyla dikkat çekiyor. Bal peteği ızgaralarla agresif bir hale bürünen araç, dört köşesine de eklenen gövde rengi aparatlarla birlikte tasarımını biraz daha bütünleştiriyor. Ayrıca tüketiciler, standart olarak 18 inç ya da bir seçenek olarak 19 inç jant tercihinde bulunabiliyorlar. 

Volkswagen Golf GTI Clubsport'un önü kadar arka tasarımı da etkileyici. Çift çıkışlı egzoz tasarımı, aracın sportif yapısını daha fazla hissettirirken logonun altında yer alan GTI ibaresi, aracın performans odaklı olduğunu da gözler önüne seriyor. Ayrıca bagaj kapağı üzerine yerleştirilen spoiler da araca çok da farklı bir hava katmış durumda. Aracın iç tasarımına baktığımız zaman, Volkswagen'in ArtVelours kumaş döşemelerinin standart olarak sunulduğunu görüyoruz. Ayrıca Golf GTI Clubsport'un iç tasarımının neredeyse her yerinde kullanılmış kırmızı renk vurgusu, gücü derinden hissettiriyor. 

Volkswagen Golf GTI Clubsport'un kaputunun içinde ise tam bir canavar yatıyor. 300 beygir gücündeki motor, 400 Nm tork değerine sahip. 2.0 litrelik TSI motor, turbo şarj varlığının yanı sıra dört silindirli. 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzımana sahip olan Golf GTI Clubsport'un ulaşabildiği maksimum hız ise saatte 250 kilometre olarak sınırlandırılmış durumda. Volkswagen'e göre Golf GTI Clubsport, 100 km/sa hıza 6 saniyeden çok daha kısa bir sürede ulaşabiliyor. Araçta bulunan Nürburgring sürüş modu yarış pistleri için uygun hale gelmesini sağlıyor.