2010 yılından beri uluslararası rally organizasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia Rally Raid, geçtiğimiz yıl bünyesine kattığı Baja Anatolia’dan sonra bu yıl da, Likya dönemine kadar uzanan tarihe ev sahipliği yapmış coğrafyada Rally Antiphelos ile yola devam ediyor.

Rally Antiphellos, 27 Nisan Perşembe günü, teknik kontrolün ardından seramonik start ile başlıyor. Kaş merkezden start alarak, Kaş ve çevresinde yer alan tarihi güzelliklerin arasından ilerleyerek, 3 gün sonunda toplamda 500 kilometre yol katedecek ve başladığı nokta olan, Kaş merkezde son bulacak.

Profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurlarda mücadele edecek  olan pilotlar, rally ya da zamandan bağımsız raid kategorisine katılabilecekler.

Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olan motorsiklet, ATV-SSV ve 4*4 araçlarla katılımcıların zorlu parkurları geçmek için yarışacağı organizasyon tek bir kamp alanına sahip olup, 3 gün boyunca Antalya-Kaş bölgesinin farklı noktalarını geçerek, gün sonunda aynı noktada finish görecek.

Transanatolia Rally Raid ekibinin, turizme değer katan organizasyon anlayışından doğan

Rally Antiphellos’da, Kaş Kaymakamlığı ve Kaş Belediyesi tarafından eş zamanlı organize edilen

“Su Altını Keşfet” organizasyonuyla, katılımcılar  Antalya, Kaş bölgesinin su altı güzelliklerini de keşfetme imkanı bulacaklar.

Akdeniz Off Road Kupası’nın üç ayağından birisi olan Rally Antiphellos’un ardından Kıbrıs’ta gerçekleşecek olan Afrodisia Rally ve Seydikemer’de gerçekleşecek Baja Anatolia’da yarışan sporcular, büyük ödül olarak Transanatolia Rally Raid’e katılım hakkını elde edebilecek.

Yerli ve yabancı bir çok sporcuya ev sahipliği yaparak, motor sporları turizmi sayesinde, ülke tanıtımı ve ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen  Rally Antiphellos, BF Goodrich’in yarışmacılara sunacağı lastik tedariği ve organizasyonel daha bir çok destekle, 27-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya-Kaş’ ta gerçekleşecek.

RALLY RAID: 3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.