Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ. Genel Müdür ve CEO'su Toshihiko Kudo, yaptığı açıklamada, Toyota Corolla'nın benzin motorlu dışında hibrit motorlu olarak da üretimine başladıklarını belirterek, Yeni Corolla ile ihracat pazarlarının genişlediğini, hali hazırda dünyanın 150 ülkesine ihracat yapabilecek durumda olduklarını söyledi. 2018 yılında toplam üretimin 260 bin adet olduğunu anımsatan Kudo, bunlardan 65 binin Corolla, 195 bininin ise C-HR olduğunu kaydetti.  Geçen yıl 235 bin Corolla ve C-HR ihraç edildiği bilgisi veren Kudo, "Geçen yıl 42 bin Corolla'yı, 193 bin de C-HR'yi ihraç ettik. Sonuç olarak üretimimizin yüzde 90'ını ihraç ederken, yüzde 10'u da iç piyasaya gidiyor. Toplam üretimimizin yüzde 66'sını hibrit motorlu Corolla ve C-HR'ler oluşturuyor. 2019 üretim hedefimiz ise 81 bini Corolla, 167 bini C-HR üreterek toplam 248 bine ulaşmak. Ayrıca 2019'da 64 bin Corolla, 164 bin C-HR olmak üzere toplam 228 bin ihracat hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. 
Beklentilerimizin çok daha üzerinde başlamış durumdayız.
Toyota Türkiye Satış ve Pazarlama AŞ Pazarlama Direktörü Barış Erdim ise Corolla sedanın, otomotiv pazarında Türkiye'nin en büyük segmenti olduğuna dikkati çeken Erdim, bu modelin toplam satışlar içinde yüzde 69 gibi bir orana sahip olduğunu aktardı.  Yıllardır en öne çıkan modellerinin Corolla olduğunu dile getiren Erdim, şöyle devam etti: "Bu anlamda Corolla hibritin de Türkiye'de üretiliyor olması Türkiye'deki hibrit satışlarının artması anlamında çok önemli bir fayda sağladı. Bu sadece Türkiye'deki satışlar değil fabrikanın ayrıca ihracat rolü de var. Corolla, Türkiye'den 95 ülkeye ihraç edilen bir model. Avrupa'daki ilk lansman sonrası geri dönüşlere baktığımız zaman bizim beklentilerimizi çok daha aşan bir yere konumlanmış durumda çünkü hem teknolojisi sayesinde hem yakıt tüketimi, sessizliği, sürüş deneyimi, konforu gibi birçok özelliği üst üste barındırdığınız zaman hem Türkiye hem de Avrupa pazarında çok ciddi şekilde başarı elde etme potansiyeli olan bir ürün olduğunu düşünüyorduk. Müşteri tercihleri de bizi yanıltmadı, bizim beklentilerimizin çok daha üzerinde bir hızla başlamış durumdayız. Muhtemelen bu yılı beklentilerimizin ve hedeflerimizin üzerinde bir satışla bitireceğiz." 
- "2019 yılı hibrit çağının başlaması anlamında dönüşüm yılı olacak"
Erdem, 2018 yılını yaklaşık 34 bin satışla tamamladıklarına işaret ederek, Corolla'nın bunların içindeki oranının yüzde 69 civarında olduğunu dile getirdi. Corolla'nın hibrit versiyonunun 2018 satışları içindeki oranının yüzde 10'lar seviyesine ulaştığının altını çizen Erdem, "Türkiye'de şubat ayının ortasında yaptığımız Corolla lansmanıyla hibrit satış adetlerimiz çok daha yukarı seviyelere çıkmaya başladı. Şubat ve mart ayında aldığımız sonuçlar bize bunu çok net gösteriyor. Özellikle mart ayında sattığımız her iki araçtan birisi hibrit versiyonu oldu. Bu Toyota tarihinde şu ana kadar ilk kez yüzde 50'nin geçildiği ay oldu. Muhtemelen bu trend benzer şekilde ve artarak devam edecek. 2019 yılı bizim için hibrit çağının başlaması anlamında bir dönüşüm yılı olacak." şeklinde konuştu.