Sezonun ilk zaferi Yağız Avcı’dan geldi

Balkan Ralli Kupası ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı olan Rally Phrygia’yı Yağız Avcı – Onur Vatansever ekibi zirvede tamamladı.
Bu haber 492 kere okunmuş.08 Mayıs 2018, Salı - 10:10

Beş yıl aradan sonra yeniden Red Bull desteğinde Ford Motorsport Türkiye çatısı altında yarışmaya başlayan Yağız Avcı, yeni otomobili Ford Fiesta R5 ve yine yeni co-pilotu Onur Vatansever ile yarışın ilk günü geçilen dört özel etapta geçen yılın şampiyonu Burak Çukurova ile zirve mücadelesi verdi. İlk günü rakibinin 1,3 sn. gerisinde noktalayan Yağız Avcı, ikinci gün otomobilinin yeni ayarlarıyla parkura çıktı ve ilk etaptan itibaren üstünlüğü eline geçirerek önce liderliği, sonra da Burak Çukurova’nın önünde zaferi kazanmayı başardı. Yarışta üçüncülüğü Kuzey Kıbrıs’tan misafir olarak Ford Motorsport Türkiye adına yarışan Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ekibi elde ettiler.

Eskişehir – Kütahya – Bilecik bölgesinde koşulan rallinin ERT2 klasmanında Bulgaristan’dan Mitsubishi Lancer EVO IX ile Jordan Atanasov-Yanaki Yanakiev ERT3 klasmanında ise Ford Motorsport Türkiye adına Ford Fiesta R2T ile yarışan Ümitcan Özdemir-Batuhan Memişyazıcı birincilikleri paylaşan ekipler oldular. Ulusal Sınıf 3’te ise, ilk resmi yarışına çıkan Fiat Egea 1.4 T-Jet’i ile Fiat Motorsporları adına Yiğit Timur-Kaan Özşenler ilk sırada yer aldılar.

Etiketler: Otomobil   türkiye   ralli   şampiyonası   galibiyet   birinci   yaz   avcı   onur   vatandever   araba   haber   haberler   haberi   haberleri