Skoda Kodiaq’a Euro NCAP’tan 5 Yıldız

Skoda markasının Türkiye pazarında da satışa sunduğu yeni SUV modeli Kodiaq, Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum derece olan 5 yıldızı elde etti.
Bu haber 1224 kere okunmuş.05 Haziran 2017, Pazartesi - 00:48

Yeni Kodiaq modeli, Euro NCAP çarpışma testinde yetişkin yolcu, çocuk, yaya koruması ve güvenlik ekipmanları kategorilerinde üst düzey performans sergiledi. Skoda Kodiaq’ın güvenliğinde, hiçbir şey gözden kaçırılmadı. Sayısız güvenlik asistanlarının yanı sıra dokuz adete kadar çıkarılabilen hava yastığı, daha rijit gövde, mümkün olan en iyi korumanın gerçekleştirilmesini garantiliyor. Skoda Kodiaq modelinde, radar ve sensör bazlı birçok kamera sistemi de güvenlik için kullanılıyor.

Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici, yaya algılama özelliğine de sahip Şehir İçi Acil Fren Desteği gibi özellikler dikkat çekiyor. Kodiaq modelinde Adaptif Hız Sabitleyici, Şerit Takip Asistanı, gizli tehlikeleri fark etmenizi sağlayan Arka Trafik Uyarı Sistemi gibi özellikleri almak da mümkün. Aktif ve pasif güvenlik donanımlarıyla Euro NCAP’tan 5 yıldız alan Yeni Kodiaq, 110 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Etiketler: otomobil   skoda   kodiaq   euro   ncap   5   yıldız   araba   haber   haberleri   haberler   haberi   güvenlik   suv   test   arazi   araba   araç   toprak   çamur     haber