Çek Cumhuriyeti'nin Mlada Boleslav kentinde, yani Skoda'nın kendi evinde bulunan Skoda Meslek Okulu'nda öğrenim gören, 7 farklı bölümden toplam 23 öğrenci, markanın büyük ilgi gören kompakt SUV modeli Karoq üzerinde yaklaşık 8 haftalık bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışma süresinde ekiplere ayrılan öğrenciler, dış tasarım, mekanik, iç mekan ve mühendislik konularında profesyonellerden, fikirlerini gerçeğe dönüştürürken gereken bilgileri de aldı.

Aracın genişliği, uzunluğu ve değir ölçüleri değişmezken, 1.5 litrelik benzinli TSI motoru kaputun altındaki yerini korudu. Bununla birlikte aracın tavanını kesen öğrenciler, kapıların yanı sıra A ve B sütunlarını da yeniden tasarladı. Aracın arka kısmını da tamamen yeniden tasarlayan öğrenciler, tamamen yeni bir bagaj yerleştirdi. Araç farklı bir kırmızı renkle ödüllendirilirken, iç mekanda da kırmızı ve beyazın hakim olduğu yeni döşemeler kullanıldı. Aracın ön kapılarından yere yansıyan ışıklı "Skoda" yazısının, benzer şekilde ön ve arka tamponlardan da yansıması sağlandı.

Ve son olarak, iş, araca yeni bir isim koymaya geldiğinde, öğrenciler, bunun için Facebook üzerinden bir küçük araştırma yaptı. Ve Skoda müşterilerinin gönderdiği yüzlerce önerinin içinden, güneşi ve cabriolet bir aracı simgelediği için "Sunroq" ismi uygun görüldü.