Tıpkı yeni nesil Superb Sedan’da olduğu gibi göz alıcı bir tasarımla şekillenen yeni Superb Combi, Vision C konseptinin gerçek hayata uyarlanmış tüm unsurlarını üzerinde barındırıyor. Çek Cumhuriyeti kristal işçiliğinden ilham alınan farları, güçlü ifadeye sahip ön görünümü, sofistike, modern, şık ve dinamik çizgileriyle dikkat çeken Superb Combi, özellikle arka bölümüyle station wagon otomobillere yeni bir bakış açısı getirecek şekilde yaratıldı.

 

Yeni Superb Combi, tıpkı Sedan versiyonu gibi sınıfının en geniş iç mekana sahip modeli. Bagaj kapasitesiyle de öne çıkan model, 630 litre hacme sahip ve arka koltuklar yatırıldığındaysa bu miktar 1.931 litreye ulaşıyor.

 

Fonksiyonel ve pratik bir station

Yeni Superb Combi’de 31 farklı pratik Simply Clever yani “tek kelimeyle akıllıca“ özelliğe yer verildi. Bunlar arasında ön ve arka kapılarda 1.5 litrelik şişelerin konulabildiği cepler, bagaj kapağının el değmeden açılmasını sağlayan “sanal pedal“, arkada USB girişine ek olarak 230 V soket, elektrik kontrollü bagaj kilidi, ön ve arkada tablet tutucular gibi unsurlar bulunuyor. Ayrıca ön ve arka kapı içlerinde şemsiye bölmeleri, akıllı telefon uygulamalarının kullanımı ve araç verilerinin bazılarının telefondan izlenmesine olanak tanıyan SmartLink+, bagaj bölümünden yatırılabilen arka koltuk sırtlıkları, katlanabilen ön koltuk sırtlığı, bunlardan bazıları.

 

Türkiye’de yalnızca Prestige donanım seviyesi ile sunulacak Superb Combi’de, tam deri döşeme, anahtarsız giriş, çıkış ve çalıştırma sistemi, 18” jantlar, elektrikli bagaj kapağı, 10 renkli iç ambiyans aydınlatması, geri görüş kamerası, 8” Bolero multimedya sistemi, elektrikli sürücü ve yolcu koltuğu, AFS özellikli Bi-Xenon ön farlar sürüş modu yönetimi gibi bir çok üst seviye donanım standart olarak sunuluyor.

 

Skoda yetkili satıcılarında yerini alan Superb Combi’de 1.6 lt (120 HP) dizel motorun yanı sıra 4x4 sürüş sistemine sahip 2.0 lt (190 HP) dizel motor seçeneği de sunuluyor.

 

 

Yüce Auto

* Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.

* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yıllık bir geçmişe sahiptir.

*  Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin “Onursal Başkanı“dır.

* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.

* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 34 Yetkili Satış & Servis, 5 Yetkili Satıcı, 3 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.

* 2017 yılında 24.679 araç teslim eden Yüce Auto, bu adetle %3.41’lik pazar payına elde etmiştir.

 

Skoda Auto

* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan Skoda, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.

* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.

* Marka, bugün dünya çapında 7 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti, Superb ve Kodiaq.

* 2016 yılında Skoda, 20 milyonuncu aracını üretti.

* 2014, 2015, 2016 ve 2017’de bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.