Cenevre Otomobil Fuarı’nda “dünya tanıtımı” gerçekleştirilecek olan hibrit teknolojili “Skoda Vision X”, markanın SUV sınıfındaki atılımının üçüncü adımı olacak bir yeniliği müjdeleyecek. Bugüne kadar piyasaya sunduğu iki yeni SUV modelinde kullandığı tasarım dilini, bu kez şehirli bir crossover modele aktaran Skoda, keskin çizgiler ve konturlar sayesinde bu yeşil renkli aracın dinamik yönünü de ön plana çıkarıyor. Siyah renkli tavan, ayırt edici tamponlar, geniş panoramik cam tavan ve 20 inçlik alaşım jantlar da güçlü bir görünüm ortaya koyacak. Skoda, bu modele de Çek cam işçiliğinden esintileri yerleştirmeyi başarmış.

 

“Vision X”de, iç mekanda tamamen farklı bir tasarım anlayışı kullanılıyor. Geniş ve ergonomik gösterge panelinde, bol renkli bir yapı kullanılırken, böylelikle değişik bir etki yaratılıyor. Bilgi ve eğlence sistemlerine ulaşım ise, dokunmatik ekran sayesinde hayli kolay hale getirilmiş.

 

Fabia’ya Taze Kan

Skoda, “Vision X” konseptinin yanı sıra, Cenevre’de önemli bir yeniliği daha sergileyecek. Markanın popüler modeli Fabia, Cenevre’de gençleştirilmiş haliyle sevenlerinin karşısına çıkacak.

 

Geniş çaplı iyileştirmelerle başarı hikayesini yazmaya devam edecek Fabia, Cenevre’de farklılaştırılmış ön ve arka tasarım detaylarının yanı sıra daha rafine hale getirilen iç mekanıyla bunu garanti altına almayı hedefliyor. Canlı ve verimli 1.0 litre benzinli motorların yanı sıra donanımlarına eklenen yeni sürüş yardım teknolojileri de, yenilenen Fabia’nın önemli avantajları arasında yer alacak.

 

Kodiaq, L&K Versiyonuyla Sahnede

Skoda’nın büyük SUV modeli Kodiaq’ın standartları daha üst seviyeye çıkaran Kodiaq L&K versiyonu da Cenevre’de ilk kez gösterilecek. Ürün gamının en üzerinde yer alacak yeni versiyon, 19 inç ‘Sirius‘ alaşım jantları, LED farları, krom çıtalı ızgarası ve modele özel ön-arka tamponlarıyla dikkat çekiyor. Kabinde ise, deri döşeme ve Kodiaq L&K detaylarını vurgulayan dekoratif öğeler yer alıyor.

 

 

Yüce Auto

* Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto bir Doğuş Otomotiv ortaklığıdır.

* Orhan Yüce tarafından kurulan Yüce Grubu, otomotiv sektöründe 60 yıllık bir geçmişe sahiptir.

*  Otomobil Distribütörleri Derneği’nin de kurucusu olan Orhan Yüce, aynı zamanda derneğin “Onursal Başkanı“dır.

* Yüce Auto, ISO 9001 ve VW Grup TÜV kalite yönetimi sertifikalarına sahiptir.

* Yüce Auto A.Ş. Türkiye genelinde 42 Yetkili Satış & Servis, 2 Yetkili Servis ve Yedek Parça Satış Noktası ile hizmet vermektedir.

* 2017 yılında 24.679 araç teslim eden Yüce Auto, bu adetle %3.41’lik pazar payına elde etmiştir.

 

Skoda Auto

* 100 yılı aşkın geçmişiyle dünyanın en eski otomobil üreticileri arasında yer alan Skoda, 1895’te üretimine önce bisiklet ve motosikletle başladı.

* Skoda, 16 Nisan 1991 tarihinden itibaren bir Volkswagen Group markasıdır.

* Marka, bugün dünya çapında 7 farklı modelin üretim ve satışını gerçekleştiriyor: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Karoq, Superb ve Kodiaq.

* 2016 yılında Skoda, 20 milyonuncu aracını üretti.

* 2014, 2015, 2016 ve 2017’de bir takvim yılı içerisinde 1 milyondan fazla araç satan Skoda tarihinde bir rekor kırdı.