Suzuki'nin kompakt nitelikte ve yüksek kabiliyetli SUV modeli Suzuki Vitara, 2017 yılında kendi sınıfında Türkiye'nin en çok tercih edilen SUV modeli olarak tekrar iddiasını ortaya koymuş oldu. 2016 yılında tamamen yenilenerek yepyeni teknoloji, konfor ve güvenlik donanımları ve tasarım özellikleriyle ön plana çıkan Vitara, 2017 yılında 3 bin 924 adetlik satış rakamıyla, sınıfında Türkiye'nin en çok tercih edilen SUV'u oldu. 1,6 litrelik 120 HP gücündeki yeni DDIS dizel motoru, 6 ileri otomatik şanzımanı ve 4x4 Allgrip çekiş sistemiyle dikkat çeken Suzuki Vitara, 100 km'de 4,5 litrelik ortalama yakıt tüketimiyle de güçlü olduğu kadar tutumluluk kapasitesinin de yüksek olduğunu belli ediyor. Suzuki Vitara'nın başarısı ile ilgili olarak, Suzuki Türkiye Genel Müdürü Ümit Karaarslan, "Suzuki Vitara'nın, kendi sınıfında en çok tercih edilen SUV modeli olmasından ötürü tüm Suzuki ailesi olarak gurur duyuyoruz. Yeni nesliyle tüm otomobilseverler tarafından büyük bir beğeni ve ilgiyle karşılanan Vitara'nın, dizel motor, otomatik şanzıman ve 4x4 kombinasyonuyla 2018 yılında da başarısını devam ettireceğine inanıyoruz" dedi.

SUZUKI TÜRKİYE’DE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Son yıllarda ürün gamına eklediği yeni modelleri ile dikkat çeken SUZUKI, uygun fiyatlı ve dayanıklı modelleri ile Türkiye otomotiv sektörünün en hızlı büyüyen markalarında biri oldu.

2016 yılında ürün yelpazesini genişleten Japon otomotiv devi SUZUKI, 2017 yılı itibariyle ÖTV ve döviz kurlarının etkisiyle daralan otomotiv pazarında yaklaşık yüzde 10’luk bir artış göstererek 4.316 adetlik bir otomobil satışı gerçekleştirdi.

ODD (Otomotiv Distribütörleri Derneği) rakamlarına göre 2017 yılında rakamlarına göre 2017 yılında 4 bin 924 adetle B-SUV segmentinin en çok satan modeli olan Suzuki Vitara; zengin donanımı, kullanım kolaylığı ve geniş yaşam alanıyla ailelerin öncelikli tercihi oldu. Suzuki Vitara 120 HP gücünde 1,6 litre benzinli ve 140 HP gücünde 1,4 Direct Injection Turbo Boosterjet benzinli olmak üzere iki farklı motor natifi ve GL+ ve GLX olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle 91.150 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Diğer taraftan markanın yakın geçmişte Türkiye’de satışa sunmaya başladığı hatcback modeli Baleno ise 1.2 litrelik benzinli motoru, GL ve TECHNO olmak üzere iki farklı donanım seçeneği ile 68.950 TL’lik başlangıç fiyat etiketi ile dikkat çekiyor.