Tüm dünya çapında 60'dan fazla ülkede üretim tesislerine ve bağlı şirketlere sahip olan, boya ve kaplama alanında lider kuruluş olarak dikkat çeken ve bu yıl 135'inci yaşını kutlayan PPG, Türkiye’de otomotiv sektörüne katkıda bulunmaya devam ediyor. Yaptığı işbirlikleri ve stratejik ortaklıklarla 20 yılı aşkın süredir ülkemiz otomotiv sektörüne önemli katkıda bulunan PPG, bu yıl da Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) üçüncüsünü düzenleyeceği “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının ana sponsorluğunu üstlendi.

 

OGD’nin son tüketicinin daha iyi hizmetlere yönlendirilebilmesi için tarafsızlığını koruyan bir yapıda olduğunu ifade eden ve otomobil müşterilerinin doğru şeklide bilgilendirilmesi ve Türkiye otomotiv sektörünün ulusal ve uluslararası mecralarda titizlikle temsil edilmesi noktasında Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin kritik görevler üstlendiğini belirten PPG Türkiye Oto Tamir Boyaları Türkiye ve Ortadoğu Müdürü Bülend Alpay, “Türkiye’nin en önemli sektörlerinden biri olan otomotiv sektörüne hizmet etmek daima öncelikli hedefimiz oldu. Sektörün gelişimine büyük katkıları olan otomotiv gazetecileri ve yazarlarının çatı kuruluşu Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin ses getiren bu kıymetli yarışmasına üçüncü kez ana sponsor olduğumuz için mutlu ve gururluyuz” dedi.

 

PPG Türkiye hakkında

 

Yüzyılı aşkın süredir hayatı kolaylaştıran sayısız yenilikçi ürünün mucidi olan PPG, 1994 yılından bu yana Türkiye’de 100’den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. PPG Türkiye; Otomotiv, Oto Tamir, Endüstriyel, Havacılık, Marin, Koruyucu, Paketleme Boyaları çözümleri ve otomotiv, inşaat, kimyasal üretim gibi onlarca sektörde sunduğu endüstriyel ürünleriyle müşterilerine yaratıcı çözümler sunar.

 

Türkiye’de üretim faaliyetlerini de gerçekleştiren PPG, 1999 yılından itibaren faaliyete başladığı Bursa fabrikasında, otomotiv, paketleme ve ana sanayi gibi birçok farklı sektöre yönelik ürünlerin yanı sıra, boya, macun, astar ve çeşitli kaplama malzemelerinin üretimi yapmaktadır. Türkiye’de üretilip öncelikle Türk pazarının ihtiyacına sunulan bu ürünler, aynı zamanda çevre bölgelere de ihraç edilmektedir. PPG yüzyılı aşkın süredir uzmanı olduğu inovasyon gücüyle, Bursa’daki üretim tesisine AR-GE konusunda sürekli yatırım yaparak müşterileri için lokal çözümler üretmektedir.