Volvo XC40 hibrit, ürün gamına dahil oldu

Volvo’nun crossover segmentindeki temsilcisi XC40’ın T5 Twin Engine motorlu plug-in hibrit versiyonu Pekin Otomobil Fuarı’nda düzenlenen organizasyonla tanıtıldı.
Bu haber 920 kere okunmuş.02 Mayıs 2018, Çarşamba - 08:59

Yeni otomobiller üretmek yerine ürün gamındaki tüm modelleri elektriklendireceğini açıklayan Volvo, XC40’ın plug-in hibrit versiyonunu tanıttı. Benzinli motoru kullanmadan da ilerleyebilen otomobilin elektrikli menzili ise henüz açıklanmadı. Çinli otomobil üreticisi Geely’nin sedan otomobili Bo Rui GE ile aynı elektrikli üniteyi kullanacak Volvo XC40 hibritin detayları hakkında ise tüm bilgiler verilmedi.

Hibrit, Power ve Pure olmak üzere üç ana sürüş modunun bulunacağı otomobilin Pure modunda iken sadece elektrikli motoru kullanması bekleniyor. Individual ve off-road modlarına sahip olacak Volvo XC40 hibrit, hafif arazi yeteneklerine de sahip olacak.

Volvo’nun 1.5 litre hacmindeki T3 benzinli motorunu kullanacak otomobilin benzinli motorunun 180 bg, elektrikli motorunun ise 75 bg güç sunacağı tahmin ediliyor. İki motorun toplam performanda ise Volvo XC40 hibritin 250 bg güç, 400 Nm tork üreteceği açıklandı.

İsveçli firmanın, önümüzdeki yıl elektrikli bir hatchback üretmesi de bekleniyor.

Etiketler: Otomobil   volvo   xc40   plug   in   hibrit   araba   haber   elektrikli   haberi   haberleri