Yaz günlerinin iyiden iyiye kendini göstermesi ile beraber daha fazla güvenlik için yaz lastiklerine geçme zamanı geldi. Yaz lastiği ya da kış lastiği... Mevsimine göre araç lastik seçimi; araç performansını ve lastik ömrünü arttırır ve kasko kapsamındaki güvenceleri desteklemede etken rol oynar.

Yaz lastiği ve kış lastiklerinin yapısı farklıdır. Bu sebeple; yaz sıcağına uygun olmayan kış lastiğiniz kullanmanız halinde; daha fazla yakıt harcar, benzinde tasarruf sağlayamazssınız.

Yaz lastikleri sadece tasarruf sağlamakla kalmaz, düzensiz yıpranmaya karşı daha büyük direnç göstererek araç bakımı için kolaylık sağlar.

Yaz dönemlerinde uzun yolculuklar beraberinde çeşitli riskleri de barındırıyor. Yaz sıcağına dayanıklı, performans güçlendirici yaz lastikleri trafikte lastik kaynakları hasarların yaşanmasına da engel olur ve olası kazalara karşı sizi korur.

Lastiklerin direksiyon tepkimesi ile orantılı olması ve ihtiyaçlarınıza hızlı cevap verebilmesi için lastiklerin kaliteli ve ömrünü tamamlaış olması ile beraber, doğru basınçta olması sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için olmazsa olmazdır.

Hangi mevsimin lastiğini alacak olursa olalım; hangi lastikleri seçmemiz gerektiği sorusundan önce, aracınızın hangi boyutlardaki lastikler ile uyumlu olduğu hakkında fikir sahibi olmanız gerekir.

Sürüş güvenliği ve sürüş konforu için kullanılabilir durumda olan ve doğru hava basıncı ile şişirilmiş lastiklerle trafiğe çıkmanın önemini vurgulayan lastik ve araç bakım uzmanı Euromaster, sürücüleri araç bakımının da ihmal edilmemesi yönünde uyarıyor. Euromaster, müşterilerinin yola sorunsuz ve güvenle devam edebilmesi amacıyla yaz gelmeden lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri mutlu edecek bir kampanya başlattı. Bu kampanya dahilinde iki dev üreticiyi bir araya getiren

Euromaster, dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Michelin ve yine dünyanın önde gelen motor yağı üreticilerinden Exxon Mobil ürünlerini, müşterilerine cazip tekliflerle bir arada sunacak. Kampanya kapsamında Mayıs ayı boyunca lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri Euromaster Servis Noktaları’nda cazip bir teklif bekliyor. 1 – 30 Mayıs 2016 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Euromaster Servis Noktaları’ndan dört adet Michelin marka otomobil lastiği alan sürücülere, kampanya kapsamındaki Mobil marka motor yağları ile yapılacak yağ değişim işlemi için 35 TL’ye kadar indirim kuponu hediye ediliyor. Üstelik bu indirim kuponları Temmuz ayı sonuna kadar kullanılabiliyor.