Volvo Car Turkey, Yeni Volvo XC90’ın ve yeni T3 motorun test sürüşünü Çeşme Alaçatı’da gerçekleştirdi. Test sürüşü sonrasında gerçekleşen toplantıda Volvo Car Turkey Yeni Genel Müdürü Frank Versaevel de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yeni Volvo XC90 ile Volvo Cars’ın 2015’in en büyük motor reformu olarak duyurduğu T3 motor Çeşme Alaçatı’da gerçekleşen test sürüşüyle tanıtıldı. Geleceğin tasarımını yakalayan, kendi sınıfına özel yeni teknolojiler içeren ve yeni Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) teknolojisini kullanan Yeni Volvo XC90 ile 152 hp gücünde ve 250 Nm torka sahip yeni T3 motor test edildi.

Volvo Car Çek Cumhuriyeti’nde Genel Müdür olarak 5 yıl  görev yaptıktan sonra Türkiye’ye atanan  Volvo Car Turkey Yeni Genel Müdürü Frank Versaevel test sürüşü sonrasındaki toplantıda, yeni görevi ve hedefleri hakkında konuştu. Versaevel, “Türkiye, sahip olduğu potansiyelle her zaman beni heyecanlandıran bir ülke oldu. Çek Cumhuriyeti gibi daha düşük adetlerin satıldığı bir pazardan, çok daha yüksek adetlerin konuşulduğu bir pazara gelmek benim için heyecan ve mutluluk verici” dedi. Volvo Car Turkey’in önümüzdeki yıllarda da yeni model heyecanı yaşayacağından bahseden Frank Versaevel, “Yeni XC90, 3 yıllık bir çalışmanın ve 11 milyar dolarlık bir yatırım programının parçası oldu. Birçok yönden Volvo tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını oluşturuyor. Aynı zamanda Türkiye’nin bir sedan pazarı olduğunu biliyorum ve gelecek sene çok önemli bir bir sedan modelimiz olan S90 gelecek. Bugün tanıştığınız Yeni XC90 ve önümüzdeki yıl içinde gelecek Yeni S90’la beraber, Türkiye’de heyecanlı günler yaşayacağız.” dedi. Volvo Cars’ın 2020 Vizyonu’na da değinen Genel Müdür, “Güvenlik konusunda geliştirdiği 2020 Vizyonu’na adım adım yaklaşan Volvo Cars, '2020 yılında yeni bir Volvo otomobilin içerisinde hiç kimse hayatını kaybetmeyecek ya da ciddi şekilde yaralanmayacak’ mottosunu hayata geçirmek için ciddi adımlar atıyor ve AR-GE çalışmalarına global ölçekte devam ediyor. XC90 ve diğer yeni modellerimizle 2020 Vizyonu’na doğru, hızla yol alacağız” diye konuştu.

"25 yıldır Volvo bünyesinde görev yapan Frank Versaevel, babasının da Volvo’da görev yapması nedeniyle doğduğundan bu yana Volvo’yla iç içe olduğunu da anlattı. “Volvo’nun içinde doğdum, Volvo’nun içinde büyüdüm ve hala Volvo’nun içindeyim” diyen Versaevel, kariyerini ise “25 yıl önce Volvo bünyesinde Belçika Gent’teki fabrikada Üretim, Planlama, Dağıtım ve Lojistikten sorumlu olarak çalışmaya başladım. 7 yıl boyunca farklı lojistik pozisyonlarında görev aldıktan sonra, Brüksel’deki Avrupa Satış ve Pazarlama Organizasyonu içerisinde çalıştım.  Brüksel’de 3 yıl çalışıp, daha sonra 5 yıllığına Amerika’ya gittim. 2001 yılında Volvo Cars Kuzey Amerika Satış Planlama ve Lojistik takımını yönetmeye başladım. 2006 yılında Göteborg (İsveç)’da, İş ve Hacim Optimizasyon takımının başına geçtim. Daha fazla pazarın içinde, yetkili satıcılar ve müşterilerle iç içe olmak istedim. Bunun için Volvo Car Çek Cumhuriyeti’nde Genel Müdürlük görevini kabul ettim. Ve 5 yıl sonra şimdi Türkiye’deyim” sözleriyle özetledi.