İlk bakışta makyajlanmış gibi duran ön bölümde farklı tasarıma sahip LED farlar kullanılırken geniş ön panjur ve A sütununa doğru yukarıya açı alan kaput, güçlü görünümü pekiştirmiş. Segmentte yer alan diğer araçlar gibi tamponlar, kapılar ve çamurlukların alt bölümü siyah plastikle korunurken ilk etapta sunulan jantlar 17 ve 18 inç çaplı olacak.

Çamurluklarda biraz daha şişkin bir görünüm elde edilirken D sütununun tasarımı neredeyse hiç değişmemiş. Daha büyük bir spoiler kullanılan arka bölümde yer alan LED stoplar bagaj kapağı camının yanından inerek bir yandan çamurluklara diğer yandan bagaj kapağına doğru uzamış. Daha aşağıya alınan sis farlarının altında şık görünümlü çift egzoz çıkışı fark ediliyor.

İç mekanda daha küçük göbeğe sahip direksiyon simidi, dijital gösterge paneli, yatay yerleşime sahip orta havalandırma ızgaraları, geniş dokunmatik ekran ve orta konsola entegre edilen vites kolu dikkat çekerken arka koltuk diz mesafesinde 5 cm'lik artış var. İç mekanda kullanılan malzemelerin kalitesi artırılırken donanımda adaptif cruise control, şeritten çıkma ikazı, acil durum freni, şeritte kalma yardımcısı ve yaya tanıma sistemi bulunuyor.

Kaputu altında Civic'te de görev yapan, turbo beslemeye sahip, 1.5 litre hacimli motor da bulunacak olan 5. nesil CR-V'de bu üniteler sürekli değişken oranlı otomatik şanzımanla (CVT) eşleştirilmiş. Küçük hacimli motorun gücü 190 HP'ye yükseltilirken tork 243  Nm olarak açıklanıyor. Araçlar önden çekişli olsalar da dört tekerlekten çekiş sistemi opsiyonel olarak sunulacak.

Yeni CR-V fiyatları

Elegance                              :               265.000₺

Executive                            :               285.000₺

Executive (7 koltuk)       :               300.000₺

Executive +                        :               307.000₺