23 yıldır Türkiye'de satışa sunulan Mercedes-Benz'in hafif ticarisi Sprinter, yeni versiyonu ile bayilerde yerini aldı. Minibüs, panelvan ve kamyonet olmak üzere 3 karoser seçeneğinde satışa sunulan aracın, modüler platform üzerine inşa edildiği belirtiliyor.

Araç hakkında açıklamalarda bulunan Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, "Yeni nesil Sprinter araçlarımız sahip olduğu özelliklerle  yolcu ve yük taşımacılığı için bir ticari çözüm sunuyor" dedi.

Yapılan açıklamaya göre, Sprinter minibüs, 13+1’den 22+1 kişiye kadar farklı yolcu kapasitelerinde alınabilecek. Araçta, 3 noktalı emniyet kemerli koltukların bulunduğu kaydedilirken, hem ön hem de yolcu bölümü için ayrı klima sistemi, yeni iç yan kaplamalar, arka hoparlörler, her koltuk sırası için USB girişleri ve telefon koyma yerleri gibi donanımlara yer verildiği aktarılıyor. Araç hakkında açıklamalarda bulunan Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz, "Yeni nesil Sprinter araçlarımız sahip olduğu özelliklerle  yolcu ve yük taşımacılığı için bir ticari çözüm sunuyor" dedi.

Yapılan açıklamaya göre, Sprinter minibüs, 13+1’den 22+1 kişiye kadar farklı yolcu kapasitelerinde alınabilecek. Araçta, 3 noktalı emniyet kemerli koltukların bulunduğu kaydedilirken, hem ön hem de yolcu bölümü için ayrı klima sistemi, yeni iç yan kaplamalar, arka hoparlörler, her koltuk sırası için USB girişleri ve telefon koyma yerleri gibi donanımlara yer verildiği aktarılıyor. 

Mercedes'in yeni hafif ticarisinde sunulan güvenlik donanımları ise, mesafe takip sistemi, aktif fren asistanı, aktif şerit takip asistanı ve yorgunluk uyarısı şeklinde.