Mitsubishi Motors Corporation (MMC), 5-17 Mart arasında düzenlenecek 89. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda 2020 model ASX’i müşterilerin beğenisine sunacak. 2009 yılında satışa sunulmasından bu yana, dünyanın 90 ülkesinde 1.32 milyonluk satış adedine ulaşan kompakt SUV, firmanın en çok satan üçüncü aracı konumunda. MMC’nin “Drive your Ambition” tasarım felsefesiyle yenilenen Mitsubishi ASX, 2020 model yılında yeni tasarım diliyle satışa sunulacak.

 

Avrupa’ya 5 ileri manuel ve 6 sanal orana sahip CVT şanzımanlarla ihraç edilecek otomobil, dizel motor seçeneği sunmayacak. 2.0 litre hacme sahip 16 valfli, MIVEC benzinli üniteyle satın alınabilecek Mitsubishi ASX, farklı çekiş sistemleri seçenekleri de sunacak. Önden çekişli veya 4 tekerlekten çekiş sistemiyle satın alınabilecek otomobilin önden çekişli versiyonunda, “RISE” güvenlikli gövde ve önden çarpışmayı yumuşatma (FCM) sistemi gibi güvenlik ekipmanları da yer alacak.

 

İç mekanında da farklılıklar gösterecek yeni Mitsubishi ASX’te 7 inçlik multimedya ekranı, yerini 8 inç boyutlu bir sisteme bırakacak. Akıllı telefonlarla görüntü ve ses bağlantısı yapabilecek sistemde video kaydı oynatılabilecek. Üst donanım seviyelerinde Tom Tom imzalı navigasyonla da satın alınabilecek SUV’de bağlanan akıllı telefonlardaki internetten gerçek zamanlı trafik bilgisi de alınabilecek.