Porsche'nin ikinci tamamen elektrikli otomobili  Taycan Cross Turismo  geliştirmenin sonuna yaklaşıyor. 2020 yılının sonuna doğru tanıtılması beklenen modelin casus görüntüleri ortaya çıktı. Yeni casus çekimlerinde görülen modelde, Taycan Cross Turismo'nun 2021'de satışa çıktığında normal Taycan tarafından kurulan tasarım tarzından çok fazla sapmayacağını ortaya koyuyor. Neredeyse SUV benzeri unsurlara işaret eden Taycan Panamera Sport Turismo tarafından desteklenen Panamera serisinin doğrudan aynı aileden olduğunu hissettirecek.

B sütunlarından, tavan çizgisi, Panamera Sport Turismo'daki gibi otomobilin tam uzunluğunu uzatılmış. Bunun amacı arka koltukta oturan yolcular için baş mesafesini önemli ölçüde arttırmaktır.

Cross Turismo, Porsche'nin elektrikli araç pazarına yönelik iddialı bir adımı olacak. Macan modelide ileride Taycan ile aynı izleri taşıyarak elektrikli bir motora sahip olması bekleniyor. Porsche’nin SUV modeli Cayenne’nin ise 2022 yılından itibaren tamamen elektrikli motora sahip olması söylenenler arasında.