Yeni Transporter ülkemizde !

Volkswagen Ticari Araç'ın 65 yıllık bir maziye sahip olan Transporter, altıncı nesliyle ülkemiz yollarına çıktı.
Bu haber 1128 kere okunmuş.03 Temmuz 2015, Cuma - 15:55

Yeni Transporter’ın dış tasarımında bir çok değişiklik mevcut.  Yeni farları, ön ızgarası ve ön tamponu ile arka kısımda keskinleşen hatları ile Transporter, yeni Volkswagen DNA’sını gözler önüne seriyor. Modern çizgileri, bombeleri ve kenarları önden arkaya doğru uzanan modelde gövdenin tamamı sanki yekpare bir bloktan işlenmiş gibi tek bir parça olarak görünüyor.  
Yan aynaların daha alçak konumlandırıldığı Yeni Transporter’da, önceki nesilde yuvarlak olan sis farları, artık dikdörtgen biçiminde... Daha önce farların başladığı seviyeye kadar uzanan alt ızgara, yeni modelde tüm tampon boyunca uzanırken araca daha dinamik ve güçlü bir görünüm katıyor. 
Arka cam, bir önceki nesle göre daha da genişlerken, modelin alt kısmı yüzeye paralel bir çizgi şeklinde uzanıyor. 
Yeni Transporter’da standart olarak sunulan yeni ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ ve ‘İkincil çarpışma önleme asistanı’ standart olarak sunuluyor. Sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s' ye kadar düşürebiliyor. Frenleme esnasında sürücü de aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor. 
Yeni Transporter’ın yeni ön konsolu oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Yeni konsoldaki eşya gözlerinde küçük eşyalar rahat bir şekilde muhafaza edilebiliyor. 
Yeni Transporter’da renkli 5" dokunmatik ekran üzerinden hem araç bilgileri takip edilebiliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3 ve WMA uyumlu CD çalar, harici SD kart/AUX-in/USB desteği ile size istenilen kaynaktan müzik dinleme keyfi sunuyor. Ayrıca bluetooth özelliği sayesinde cep telefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişilirken, telefon görüşmeleri de rahatlıkla gerçekleştiriliyor. 
Türkiye’de 2.0 lt EU5 motorla pazara sunulacak olan Yeni Transporter’ın 102,140 ve 180 HP olmak üzere 3 farklı güç seçeneği bulunuyor. Ayrıca, 140 HP motor opsiyonel olarak, 180 HP motor ise sadece çift kavramalı otomatik şanzıman (DSG) ile sunuluyor. 
Tüm bu özellikleri bir arada sunan yeni nesil Transporter’da viraj dengeleme sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR), hill holder (yokuş kalkış desteği), yağmurda fren desteği, yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), dört tekerlekte bağımsız süspansiyon, hız sabitleyici, radyo kumandalı deri direksiyon gibi birçok donanım da standart olarak sunuluyor. 
Daha fazla standart donanıma sahip olan Yeni Transporter, 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.