Borusan Otomotiv'de yöneticiler değişti!

1 Ocak 2018 itibariyle Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulunda görev dağılımı değişti.İşte yapılan açıklama...
Bu haber 1318 kere okunmuş.02 Ocak 2018, Salı - 16:15

Borusan Otomotiv BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü Ayhan Ölçer ve Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya görev ve sorumluluklarını değiştiler.

BMW MINI Distribütörü Borusan Otomotiv İthalat şirketinin liderliğini yapan Ayhan Ölçer ve BMW MINI Jaguar Land Rover markalarının satış ve servis hizmetlerini veren Borusan Oto’nun liderliğini yapan Uğur Sakarya, 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle görevleri birbirlerinden devraldılar.

1995 yılından itibaren Borusan Otomotiv Grubu’nda çeşitli görevler üstlenen Ayhan Ölçer, 2015 yılından bu yana da BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktaydı. Uğur Sakarya ise otomotiv sektöründe 15 yıllık tecrübesinden sonra, 2014 yılında Borusan Otomotiv Grubu’na katıldı ve o tarihten beri Borusan Oto Genel Müdürü & Borusan Otomotiv İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapıyordu.

Hakan Tiftik başkanlığındaki  Borusan Otomotiv İcra Kurulunda 1 Ocak itibariyle

Ayhan Ölçer, Borusan Oto Genel Müdürü

Uğur Sakarya, BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü

Simay Alsan, Jaguar Land Rover Genel Müdürü

Kerim Kazgan, CFO

Kağan Dağtekin, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü olarak İcra Kurulu üyeliklerini sürdürecekler. İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik “Değişen, evrilen, dijitalleşmenin de hayatımıza girdiği otomotiv sektöründe günümüz rekabet koşullarına göğüs gerip, operasyonel mükemmelliği hedefleyerek süreçleri yöneteceklerini, üretici ve müşteri beklentilerine cevap vermek için sahip oldukları tecrübe ve liderlik yetkinlikleri ile Borusan Otomotiv Grubu’nun yeni başarı hikayelerini yazmak için çalışacağız” dedi.

Etiketler: borusan   otomotiv   yöneticiler   otomobil   2018