Lexus F Serisi Goodwood Hız Festivali'nde şov yaptı

Premium otomobil üreticisi Lexus’un yüksek performanslı otomobillerini simgeleyen F Serisi modelleri, 10. yılını kutlamak adına dünyaca ünlü Goodwood Hız Festivali’nde bir araya geldi. Böylece ziyaretçilere Lexus’un özel performans modellerinin hızını görme ve muhteşem sesini dinleme şansı verildi.
Bu haber 388 kere okunmuş.17 Temmuz 2018, Salı - 09:16

Festivalde Lexus’un efsanevi süper spor otomobili LFA dahil olmak üzere, 423 HP güç üreten V8 motorlu IS F, 477 HP güç üreten RC F coupe ve GS F sedan modelleri sergilendi. Bununla birlikte Lexus LFA geliştirme pilotu Scott Pruett, Lexus RC F GT3 yarış otomobilini gösteri sürüşünde kullandı. Yarışlar için hazırlanmış RC F Cup da gösterilere çıkan araçlardan biri oldu.

10. yıla özen olarak yapılan Yeni RC F 10th Anniversary modeli de, son olarak LFA’da kullanıldığı gibi özel gri mat bir boya ve mavi karbon kabinle ilk kez hareketli bir şekilde otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. İlk kez IS F ile F Serisi performans modelleri üretmeye başlayan Lexus, o günden beri otomobil dünyasında ses getiren özel modeller üretmeye devam ediyor.

 

Etiketler: otomobil   lexus   f   serisi   model   spor   yarış   araba   haber   haberler   haberi   haberleri