Mercedes-Benz'lerde yangın tehlikesi.

1 milyon araç geri çağrılıyor.
Bu haber 1028 kere okunmuş.05 Mart 2017, Pazar - 12:55

Alman otomobil üretici grubu Daimler AG, yayınladığı açıklama ile 1 milyon Mercedes-Benz aracın geri çağırılmaya hazırlandığını duyurdu. Yapılan açıklamada tespit edilen arızalı bir sigorta yüzünden motorun çalışmadığı durumlarda ciddi anlamda yangın riski taşıdığı ifade ediliyor. Otomobilin çalıştırılması için tekrarlanan girişimlerde arızalı sigortanın aşırı ısınma gösterdiği, böylelikle yakınındaki parçaları eriterek yangına sebebiyet verdiği belirtiliyor.

Uzmanlar şu ana kadar 30'u Amerika’da olmak üzere toplam 51 otomobilin alev aldığını, herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmadığını açıkladı. Edinilen bilgilere göre geri çağırma 2015 ve 2017 yılları arasında üretilen C ve E sınıfı araçların yanı sıra CLA, GLA ve GLC modellerini kapsıyor. Diğer taraftan bahsi geçen 1 milyon aracın 307,629 tanesi Amerika’da bulunuyor. Geriye kalan riskli otomobillerin ise Mercedes-Benz’in en güçlü olduğu Çin ve Almanya’da olabileceği tahmin ediliyor ancak henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Mart ayının sonunda ABD’li müşterilerini bilgilendirmeye hazırlanan Daimler, envanterde sorundan etkilenen araçlara yeni sigorta takılıncaya kadar satışının yapılmayacağını ve şu an mağazalarda olan araçların tamamında parça değişimi yapacağını duyurdu. Alman üreticinin izleyeceği yol haritası için bu ayın sonundaki açıklama merakla bekleniyor.

Etiketler: mercedes   mercedes benz   c   e   cla   gla   glc   geri çağırma   yangın   risk   türkiye   otomobil   otomobilgazetesi