Tamamıyla yeni 2018 Volkswagen Tiguan, 2017'de açılan Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda yerini aldı. Özellikle Amerikalı müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan yeni Tiguan, mevcut aracın karakteristik eğlencesi üzerine kurulu ve daha sofistike ve ferah bir iç mekan, esnek oturma ve yüksek teknoloji enformasyon ve sürücü yardım özellikleriyle beraber geliyor.

Volkswagen, Kuzey Amerika Bölgesinin CEO'su Hinrich J. Woebcken, "Yeni Tiguan, Amerikalı müşterilere stil veya Volkswagen marka sürüş dinamiklerinden ödün vermeden istedikleri kullanılabilirliği ve çok yönlülüğü vermeyi planladığımızı gösteriyor" dedi. "Tiguan'ın her ayrıntısı, ABD müşterileri için performansını, çevikliğini ve değerini koruyarak alan ve kolaylığı en üst düzeye çıkarmak için düşünülmüş bir şekilde tasarlandı.Tiguan'ı diğer kompakt SUV'lar ile çok rekabetçi fiyatlarla planlıyoruz .Yeni Tiguan ve Tamamen yeni Atlas ile birlikte 2017, #SUVW yılı olacak. ".

Atlas'da olduğu gibi, Tiguan da Volkswagen'in Modular Transverse Matrix (MQB) mimarisine dayanıyor. Mevcut modelle karşılaştırıldığında, yeni Tiguan'da çok daha fazla iç alan mevcut; 185.2 inç uzunluğunda, 2018 modeli çarpıcı bir 10.7 inç geçerli sürümü daha uzun ve yüzde 57 daha fazla kargo kapasitesine sahiptir. 109.9 inçlik dingil mesafesi -Avrupada satılan yeni Tiguan'dan 4.4 inç daha uzun-ikinci sıradaki kayar ikinci sıra koltuklar ve isteğe bağlı bir üçüncü sıra sağlıyor.

Dışarıdan tamamen yeni bir görünüme kavuşan Tiguan, Volkswagen'in temiz ve zamansız tasarım DNA'sını benimsiyor. MQB platformu, daha geniş, daha düşük bir duruşa izin verirken, daha keskin, daha güçlü karakter çizgilerinin dış tasarımı ve LED aydınlatmasıyla birçok Avrupa tasarım ödülünü topladı. Dış tasarım, off-road için 26 derecelik yaklaşım açısına ve bagaj kapısı için daha düşük kaldırma yüksekliğine kadar, Tiguan'ın kullanımını da geliştiriyor.

Tiguan'ın içi de yeniden düşünülmüş ve tazelenmiş; Giriş modellerinin kumaş koltuklarında dahi şimdi benzersiz bir eşkenar dörtgen desen sunuluyor ve bu da birinci sınıf bir görünüm sunuyor. Tiguan'da, isteğe bağlı Volkswagen Dijital Kokpit ekranına sahip ve sürücüler, önemli verilerin yeniden yapılandırılabilen bir ekranını ve navigasyon verilerini kolay görüntüleme için ön ve orta konuma getirebilme olanağını sunuyor. Mevcut Volkswagen Car-Net® sistemi, Apple CarPlay ™, Android Auto ™ ve MirrorLink® gibi üç ana platformla uyumlu akıllı telefon entegrasyonu sunan standart App-Connect teknolojisi de dahil olmak üzere bir dizi bağlı araç hizmetini sunuyor. Yeni Tiguan'da ayrıca mevcut bir Fender® Premium Ses Sistemi de bulunuyor.

Amerikan SUV sürücülerinin taleplerini karşılamak için Tiguan şimdi kapsamlı bir sürücü yardım teknolojisi paketini de beraberinde getiriyor. Arka görüş kamerası standart olarak sunuluyor ve mevcut özellikler şunları içeriyor: Dur-kalk trafiğinde kullanılmak üzere yükseltilmiş Adaptif Cruise Control (ACC); Yaya İzleme İle Ön Çarpışma Uyarısı ve Özerk Acil Durum Frenleme (Ön Yrd); Arka Trafik Uyarısı ile Kör Nokta Takibi; Şerit Gidiş Uyarısı (Lane Assist), araç dönüş sinyalini kullanmadan aracın başka bir şeritte sürüklenmeye başlaması durumunda sürücüye arabayı şeridine yeniden sokmasına aktif olarak yardımcı oluyor.

Buna ek olarak, 2018 Tiguan, mevcut çarpışma yönetmeliklerini karşılamak için tasarlanmış hem pasif hem de aktif güvenlik sistemlerinin bir birleşimini sunuyor. Bu sistemler sınıfı özel Otomatik Çarpışma Öncesi Frenleme Sistemini içeriyor.

Yeni Tiguan, Volkswagen'in 2.0 litrelik turboşarjlı ve doğrudan enjeksiyon TSI® motorunun güncellenmiş bir versiyonu tarafından güçlendirilecek ve 184 beygir gücü ve 221lb-ft tork elde ederek ön tekerlekleri sekiz hızlı otomatik şanzıman ile yönlendiriyor. Aktif Kontrollü all-wheel-drive ile isteğe bağlı 4Motion, kaldırımda veya değilken, sürüş keyfini ve kavramayı en üst düzeye çıkarmak için dört farklı sürüş modu sunuyor.

Avrupa'da uzun versiyon 'Allspace' takısını alacak.